השחיינית ענבל פיזרו הוכתרה אמש לאלופת אירופה במשחה הגמר ל-200 מטר חופשי, כשעה אחריה גם עמי דדאון בן ה-17 הוכתר כאלוף אירופה לאחר שזכה במדליית זהב ב-100 מטר חופשי (דרגת נכות 4) עם שיא אישי של 1:25.40 דקות.

קרוב ל-400 מ-37 מדינות, ייקחו חלק באליפות אליפות אירופה בשחייה הנערכת בדבלין, אירלנד. את ישראל מייצגים 9 שחיינים ושחייניות: ענבל פיזרו, איאד שלבי, אראל הלוי, יוליה גורדיצ'וק, ורוניקה גירנקו, מרק מליאר, עמי דדאון, אריאל מליאר ובשאר חלבי. שלושת האחרונים משתתפים לראשונה באליפות אירופה (אילן חיפה), יואב ולינסקי (מבית הלוחם ת"א) ורון וולפרט ממכבי וייסגל רחובות. חלק מהשחיינים והשחיניים הישראליים נמצאים בצמרת העולמית כמו ענבל פיזרו בעלת 9 מדליות פראלימפיות ו-6 מדליות מאליפויות העולם ועבור חלק גדול מהמתחרים מדובר בתחרות ראשונה בבוגרים בה ינסו להוכיח את עצמם.

ענבל פיזרו (31) שעלתה לגמר מהמקום השלישי הכללי, סיימה את משחה הגמר בזמן של 2:54.91 דקות כשהיא מקדימה את האיטלקיה מוניקה בוגיוני, שסיימה שנייה, למקום השלישי הגיעה איטלקייה, אוריולה טריני.

מדליית הזהב השניה בערב הזה הייתה שייכת לעמי דדאון בן ה-17, חבר אילן חיפה באליפות אירופה ראשונה שלו, מדליית זהב לאחר שניצח בגמר ה-100 מטר חופשי, בתוצאה 1:25.40 דקות כשהוא מקדים את ההולנדי מיכאל שומייקר (1:27.03) והצרפתי דיוויד סמטנה (1:28.55).

עמי דדאון זוכה במדליית הזהב באליפות אירופה (הועד הפראלימםי)

מרק מליאר, גם הוא מאילן חיפה הגיע הערב למקום השמיני בגמר משחה ה-200 מטר מעורב עם התוצאה 2:38.69 דקות. איאד שלבי סיים חמישי בגמר ה-50 גב בזמן של 1:19:76 דקות.

שרת התרבות והספורט מירי רגב: "בהפרש של שעה, המנון התקווה התנגן פעמיים בבריכת השחייה בדבלין. ענבל פיזרו המנוסה ממשיכה לקטוף תארים ועמי דדאון בן ה-17 בלבד מוכיח שמצפה לנו עוד עתיד מזהיר ומבטיח של הישגים בינלאומיים" עוד אמרה השרה: "הישג עצום ומרגש לספורט הפראלימפי ולענף השחייה עם זכייתם של ענבל פיזארו הוותיקה והמנוסה ושל עמי דדאון הצעיר בהופעתו הראשונה באליפות אירופה לבוגרים".