לפחות 35 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו אתמול (שלישי) בהתמוטטות גשר בעיר ג'נובה באיטליה, כך מסר סגן שר התחבורה במדינה. הגשר, המחבר בין איטליה וצרפת הוא חלק מכביש מהיר בחלקה הצפוני של איטליה. הוא התמוטט מעל נהר, פסי רכבת ובניינים בשעה 12:30 (שעון ישראל). חתיכה באורך כ-80 מטר מגשר "מוראנדי" נפלה מגובה של כ-90 מטרים, בזמן סערה לא צפויה. סוכנות הידיעות האיטלקית ANSA דיווחה כי הרשויות חושדות שחולשה מבנית הביאה לקריסת הגשר, אך לא ניתנו פרטים באשר לסיבות מאחורי חשד זה.

עד ראייה סיפר לרשת הטלוויזיה סקיי איטליה כי ראה שמונה או תשעה כלי רכב על הגשר כאשר הוא קרס, במחזה שהוא תיאר "אפוקליפטי". לפי מקורות במשטרה המקומית, 20 כלי רכב היו מעורבים בקריסה. תמונות של הגשר כשחתיכה גדולה ממנו חסרה שודרו בטלוויזיה באיטליה. שר התחבורה של איטליה, דנילו טונינלי, כינה את האירוע "טרגדיה עצומה"

האסון אירע, כאמור, על כביש מהיר שמחבר בין איטליה לצרפת, והעובדה שמחר יצוין החג האיטלקי פראגוסטו הביאה לכך שתנועת כלי הרכב באזור הייתה כבדה מהרגיל.

הגשר נבנה על הכביש המהיר A10 בשנות ה-60, ושופץ בשנת 2016. מפעיל הכביש המהיר אמר כי עבודות לחיזוק בסיס הגשר נעשו בזמן קריסתו, וציין כי מצב הגשר היה תחת מעקב קבוע. ג'נובה שוכנת בין הים להרים בחלק הצפון מערבי של איטליה. בשל התוואי ההררי של האזור, הכבישים שעוברים בו מלאים במנהרות ובגשרים על קשתות.