מעבר כרם שלום נפתח הבוקר (רביעי) מחדש לפעילות מלאה ויורחב מרחב הדיג ברצועת עזה לתשעה מיילים ימיים, כך נמסר הבוקר מדובר צה"ל.

ההחלטה, על רקע הצעה להסדרה בין ישראל לחמאס שהושגה באמצעות תיווך מצרי ותעלה היום לדיון בקבינט הביטחוני, התקבלה בדיון הערכת מצב שקיים אתמול בצהריים שר הביטחון אביגדור ליברמן יחד עם עם הרמטכ"ל, ראש המל"ל, נציג השב"כ, מתאם פעולות הממשלה בשטחים ובכירים נוספים. בדיון הוחלט כאמור כי אם השקט השורר בגבול עזה מתחילת השבוע ישמר עד הבוקר, מעבר כרם שלום יפתח ומרחב הדיג יורחב בחזרה.

שר הביטחון ליברמן הבהיר בסיכום הדיון כי "פתיחת מעבר כרם שלום, לאחר שלושה ימים של שקט, נועדה לאותת לאוכלוסיה בעזה כי שמירת השקט היא בראש ובראשונה אינטרס של תושבי עזה".

בתגובה להחלטה, הודיע שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, כי מפלגת 'הבית היהודי' תתנגד להסכם בין ישראל לחמאס, שלדבריו ייתן שקט זמני שיאפשר לחמאס להתחמש מחדש ולהתעצם לקראת סבב לחימה נוסף.

"ה'שקט' הזה יעניק לחמאס חסינות מוחלטת כדי להצטייד מחדש ברבבות רקטות שיאיימו על כל חלקי הארץ ויאפשר להם לפתוח במלחמה נגד ישראל בזמן ובתנאים שנוחים לו" הזהיר בנט, והוסיף כי "הדבר יוביל, בסופו של דבר, לפתיחת שתי חזיתות מסוכנות, צפונית ודרומית, במועד שיקבע האויב ועל פי תנאיו".

עוד הוסיף בנט כי "לאחר 130 ימי טרור אש ורקטות, אסור לנו לתת פרס למחבלים ללא שהשיבו לנו את שבויינו ואת חללינו. המחבלים ילמדו שהטרור משתלם וכוח ההתרעה של ישראל ייפגע".

בתגובה לדבריו של השר בנט מסרו במפלגת 'ישראל ביתנו' כי "כהרגלו, השר בנט רץ לתקשורת עם סיסמאות ריקות מתוכן, שהן לא יותר מפוליטיקה קטנה על גבם של צה"ל ומערכת הביטחון. עדיף שיתעסק באלימות הגואה בבתי הספר".