עובדי המשק במרכז הרפואי גליל בנהריה פתחו בעיצומים, וזאת במחאה על כך שעברו שנה וחצי מאז נחתם ההסכם על קליטת העובדים להעסקה ישירה אך בפועל העובדים עדיין לא נקלטו.

השירותים שלא מופעלים: שירותי הניקיון, מרפאות החוץ ומרכז אנג'ל. לדברי יו"ר הועד איציק בטיטו אם לא תהיה התקדמות ישבתו מחר כל עובדי המשק של בית החולים מחר.

המרכז הרפואי גליל הצהיר על העברתם של עובדיו להעסקה ישירה כבר בטקס שנערך במרץ 2017, אז אמר מנהל המרכז ד"ר מסעד ברהום כי הוא  "שמח לעמוד במעמד המציין את כניסת העובדים לשירות המדינה", וכן הוסיף "אני מברך את העובדים שנקלטים למדינה ואת אלו שייקלטו בעתיד". הקליטה מעוגנת בהסכם בין ההסתדרות לאוצר למעבר להעסקה ישירה בבתי חולים, ויישומה בפועל תלוי במשרד האוצר ובמשרד הבריאות, שאמורים לייצר את התשתית לקליטתם של העובדים.

ממשרד הבריאות נמסר: "השבתות בבית חולים היא סוגיה שמשרד הבריאות לוקח מאוד ברצינות ועושה כל מאמץ למנוע אותם כמיטב יכולתו.

"לגופו של עניין, הסוגיה אותה מציף הוועד בבית חולים נהריה מקורה ביישום הסכם רוחבי בעל השלכות כבדות משקל, הנמצאות בדיון בין משרדי הבריאות והאוצר.  לצערנו פתרון לנושא מורכב זה ייקח זמן עד שילובנו הנושאים בין המשרדים. אנו מצרים על בחירת הוועד לנהל את המשא ומתן באמצעות פגיעה בחולים, ומפצירים בו לבטל את השביתה ולחזור לשולחן המשא ומתן."

ממשרד האוצר טרם נמסרה תגובה.