כ-1,400 עובדי לאומי קארד הפגינו מול משרד החברה ונטשו את המשרדים על רקע מבוי סתום במו"מ לחידוש ההסכם הקיבוצי בחברה וטענות לחוסר רצינות במו"מ מצד ההנהלה. לטענת העובדים הנהלת החברה ובנק לאומי אינם נוקטים בתום לב וזאת לאחר שגרפו מיליארדים ממכירת החברה. עד כה, לטענת הוועד, סירבה ההנהלה לדון בדרישות העובדים בטענה שהחברה נכנסה בעקבות המכירה לשנים קשות וחוסר ודאות.

"צר לי כי הנהלת החברה ממשיכה בניסיונותיה לפגוע בתנאי העסקה של העובדים בלאומי קארד", מסרה רעות פבלוביץ, יו"ר ועד עובדי לאומי קארד. "לא יעלה על הדעת שבעקבות מכירת החברה תגדיל הנהלת החברה ובעליה את רווחיה שלה, תמשוך דיבידנדים ותרוקן את הקופה, בעוד שעובדי החברה נאלצים להיתקל בדלת סגורה ובתירוצים. לעובדי לאומי קארד חלק עיקרי בהצלחתה של החברה ובמכירתה ב-30% מעל לשוויה. אנו דורשים כי הדבר יבוא לידי ביטוי גם במסגרת ההסכם הקיבוצי ועל כן אין בכוונתנו לרדת מדרישתנו לתוספת שכר ובונוסים להם אנו זכאים". פבלוביץ קוראת להנהלת החברה "להתעשת, לקחת אחריות ולשבת איתנו ולסיים את הסאגה הזאת" ומוסיפה כי עובדי לאומי קארד הם הנשמה של החברה ועתידה, "ואנו דורשים בסך הכל לקבל את מה שמגיע לנו".

כרזה ממאבק עובדי חברת לאומי קארד (צילום: יח״צ).

כזכור, באמצע יולי הכריז ועד עובדי לאומי קארד על סכסוך עבודה לאחר שבחודש מרץ האחרון פג תוקפו של ההסכם הקיבוצי הקודם ועד היום טרם נחתם מולם הסכם קיבוצי חדש. מזה כשבועיים מבצעים עובדי לאומי קארד שביתות מדודות וכעת מדובר על החרפה משמעותית, שמטרתה לסמן להנהלה שעליה להתעשת ולקדם את המשא ומתן.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לאומי קארד נמכרה לאחרונה על ידי קבוצת עזריאלי ובנק לאומי לקרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס בתמורה ל-2.5 מיליארד שקלים, שמיליארד מתוכם ישולמו במועד השלמת העסקה, 342 מיליון לאחר שנה, ו-1.1 מיליארד נוספים בתוך שנתיים. קבוצת הראל צפויה לממן 850 מיליון שקלים מהעסקה.

הפגנת עובדי לאומי קארד (צילום: יח"צ).

מחברת לאומי קארד נמסר כי "ההסכם הקיבוצי בלאומי קארד הסתיים לפני כשלושה חודשים. ההנהלה ונציגי הוועד במו"מ אינטנסיבי לסגירת הפערים בגיבוש הסכם חדש. אנחנו מקווים שנגיע להסכמות לשביעות רצון הצדדים כדי לשמור על רווחת העובדים ויציבות החברה".