דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ח באייר תשפ"ב 19.05.22
22°תל אביב
  • 23°ירושלים
  • 22°תל אביב
  • 20°חיפה
  • 22°אשדוד
  • 21°באר שבע
  • 27°אילת
  • 21°טבריה
  • 20°צפת
  • 23°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
קמהדע

סכסוך עובדים בקמהדע / בתום מו"מ לילי בתווך ההסתדרות הגיעו עובדי והנהלת קמהדע להסכם

על-פי ההבנות אליהן הגיעו הצדדים ייחתם הסכם קיבוצי חדש שמכיל תוספות שכר למשתכרים בדרגות השכר הנמוכות, תוספת וותק, תקציבי רווחה ועוד | יו"ר הוועד: "יחד נמשיך להצעיד את קמהדע קדימה"

הסכם במשרדי קמהדע (צילום אילוסטרציה: Shutterstock | Wikipedia).
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

בתום מו"מ לילי נסתיימה אתמול (רביעי)  שביתת עובדי קמהדע שהחלה לפני כשלושה שבועות, מו"מ שנערך בתיווכו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת חברת התרופות הגיעו להבנות עקרוניות לקראת חידוש ההסכם הקיבוצי בין הצדדים וסיום המשבר בחברה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר בתום המו"מ כי הוא מברך על הגעת הצדדים להבנות "המביאות לידי ביטוי את חשיבות טיפוח ההון האנושי במפעל קמהדע ודאגה לביטחונם התעסוקתי של העובדים תוך צמצום הפערים ביניהם". ניסנקורן הודה בדבריו לכל הגורמים שהיו שותפים למלאכת המו"מ "על הנחישות והמאמץ המשותף להגיע להסכמות המקובלות הן על העובדים, הן על ההסתדרות והן על הנהלת החברה".

יו"ר ועד עובדי קמהדע, משה הרוש, מסר: "בשמחה רבה הגענו להבנות ולחתימה על מסמך שממצה את מרבית דרישותינו. אנו מאחלים הצלחה בהמשך הדרך המשותפת שלנו עם ההנהלה. יחד נמשיך להצעיד את קמהדע קדימה".

ההסכם בקמהדע צפוי לחול על כ-240 עובדי המפעל הממוקם בבית קמה ויהיה תקף לארבע שנים. כחלק ממנו הוסכם כי עובדי הניקיון והאריזה במפעל ייהנו משיפור משמעותי בשכרם, ויזכו למדרג שכר חדש שיתחיל ב-5,300 שקל ויגיע עד ל-6,150 שקל, בהתאם לוותק. בנוסף, בכל אחת מארבע שנות ההסכם יחולק לעובדים הלא-מדורגים תקציב תוספות שכר בשיעור ממוצע של 2.7%-3%. התוספת המינימלית למרבית העובדים תעמוד על 2% בשנה.

כל עובדי מפעל קמהדע בוותק של ארבע שנים ומעלה יקבלו תוספת שכר במועד חתימת ההסכם שתנוע בין 4.5% לבעלי השכר הנמוך ו-1.5% לבעלי השכר הגבוה. עובדים בעלי ותק של שנה ועד ארבע שנים יקבלו תוספת שכר בגובה 2.5%.

עובדים שעד כה לא היו זכאים למענקי התמדה יקבלו החל מ-2019 מענקים אלו בשווי של 250 שקל לכל שנת ותק. עובדים שהיו זכאים למענק התמדה בשווי של 250 שקל, יקבלו מעתה 500 שקל על כל שנת ותק. לצד זאת הוסכם בין הצדדים כי הבונוס שהעובדים קיבלו עד עתה באופן רבעוני, ישולם מעתה במתכונת שנתית תוך הגדלת תקציבו.

עובדי קמהדע מפגינים מול מטה החברה בנס ציונה. (דוברות ההסתדרות)ההסכם בין הצדדים יכלול גם סעיפים להגדלת ימי החופשה השנתית לעובדים בעלי ותק של שש שנים לפחות, הגדלת השי לחג, הגדלת תקציב הנופש ותקציב ערב החברה לעובדים, הקצבה שנתית לקופת הוועד לרווחת העובדים, הרחבת הזכאות למשרת הורה, הגדלת התשלום בגין עבודה במוצ"ש ותוספת של ארבעה ימי מחלה בתשלום מלא בגין מחלת ילד. תקופת הניסיון לעובדים קיימים תקוצר משלוש שנים וחצי לשנתיים וחצי ולעובדים עתידיים היא תעמוד על שלוש שנים וחצי.

"לאחר מו"מ מורכב הצלחנו לפתור את המשבר בקמהדע והגענו להסכמות לרווחת כל הצדדים", אמר מ"מ יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו. "אני מודה ליו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ולמנכ"ל אגף הכלכלה, שי בירן, וצוותו על מעורבותם האישית במו"מ והחתירה לסיומו". מלבד ניסנקורן, בירן ובלו לווה המו"מ גם על ידי מזכיר האיגוד המקצועי ממרחב הנגב, עוזי שדה, ועל ידי יו"ר חברת אתגר משאבי אנוש, יובל רכלבסקי, ששימש כמגשר בין הצדדים.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!