ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג אמש (רביעי) לקבינט את "תפיסת הביטחון 2030", הכוללת את האיומים הצפויים בעשור הקרוב, כמו גם את "בניין הכוח הדרוש ואת העקרונות להפעלת הכוח". במסגרת התוכנית מתכוון ראש הממשלה נתניהו מתכוון להגדיל את התקציב הביטחוני ב-0.2% עד 0.3% של התל"ג במקביל להמשך ההתייעלות של צה"ל. נתניהו קבע כי היעד הוא שתקציב הביטחון לא יפחת מכ-6% מהתל"ג. כשהתל"ג יגיע לחצי טריליון דולר יבחן מחדש השיעור הנדרש להוצאה הכוללת על הביטחון.

הדיון אתמול היה הראשון מתוך סדרת דיונים שתתקיים בנושא, ועל פי הודעת לשכת ראש הממשלה, המסמך המלא מסווג יוצג בקרוב לוועדת המשנה לענייני מודיעין ושירותים חשאיים בכנסת וכן בפני פורום המטה הכללי, המוסד והשב"כ. החלק הלא מסווג של המסמך מתייחס להשלכות התקציביות ויובא בקרוב לאישור הקבינט.

"בשל שטחנו הקטן, ריכוז האוכלוסייה וריבוי האיומים סביבנו יהיו צורכי הביטחון של ישראל תמיד גדולים בהרבה מאלה של כל מדינה בסדר גודל דומה" אמר הערב נתניהו, "המשק הישראלי היום חזק דיו בכדי לאפשר תוספת זו, ובכל מקרה ההגדלה תעשה תוך שמירה על מסגרת תקציבית אחראית".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לדבריו, "בשני העשורים האחרונים טיפחנו כלכלה חופשית כדי לשרת את צרכי המדינה, ובראשם הביטחון. מול צבר האיומים אנו בנקודת היפוך. היום אנו נדרשים להשקיע יותר בביטחון כדי להגן על ההישגים ולהבטיח את המשך הצמיחה הכלכלית. השילוב של עוצמתנו הביטחונית ועוצמתנו הכלכלית יגדיל את נכסיותה של ישראל בעיני מדינות אחרות ובכך גם יגדיל את עוצמתנו המדינית".

על פי הודעת ראש הממשלה, תוספת התקציב המתוכננת תוקצה לשורה של נושאים,  בהם חיזוק כושר התקיפה, יכולת סייבר מעצמתית, שדרוג ההגנה נגד טילים, המשך מיגון העורף והשלמת גדרות הביטחון.