פרקליטות מחוז דרום הודיעה אתמול (חמישי) לראש עיריית דימונה, בני ביטון, אשר נחקר בחשד לביצוע עבירות של הטרדה מינית מילולית, כי תיק החקירה בעניינו נסגר.

ביטון נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בחשד לביצוע עבירות של הטרדה מינית במספר הזדמנויות כלפי עובדת בעירייה, אשר הגישה נגדו תלונה. החקירה נגד ראש העירייה נפתחה בנובמבר 2017 ולפני כשבועיים הועבר התיק מהיחידה החוקרת לבחינת הפרקליטות, ללא המלצה.

מהפרקליטות נמסר כי לאחר בחינת חומר הראיות ומכלול נסיבות העניין, לרבות ראיון עם המתלוננת וכן השלמת חקירה שביצעה המשטרה לבקשתם, הגיעו למסקנה כי אין ראיות המצדיקות הגשת כתב אישום ולפיכך הוחלט לגנוז את התיק בעילה של חוסר אשמה, וזאת בהתאם לאמות המידה הקבועות בהנחיית פרקליט המדינה מספר 1.3 שעודכנה לאחרונה. הודעה על כך נמסרה למתלוננת בהתאם לחוק זכויות נפגעי עבירה.

עם מעצרו של ביטון מסרו בשמו עורכי-הדין גדעון פישר, תנ״צ (בדימוס) ג'קי בריי וארז אבוהב, כי "ראש העיר מסר תשובותיו באופן מפורט, לרבות מידע על בכירים אחרים, שהילכה אימים עליהם, על לא עוול בכפם. ראש העיר הינו אחד מראשי הערים הבולטים בישראל ומוכרת התופעה, לפיה לקראת הבחירות הקרבות לראשות העירייה, מנסים לעשות שימוש במשטרת ישראל, ככלי לניגוח פוליטי".