אורחי המלון "סטנלי" שבקולורדו יודעים קרוב לוודאי על הייחוס הספרותי של המלון בו הם מתארחים אך מה שקרה שם שלשום (שישי), אפילו זקני המלון לא ציפו. אל לובי המלון, שהיווה את ההשראה לספרו המפורסם של סופר המתח והאימה סטיבן קינג, נכנס לא פחות מאשר דוב שחור שהחל לשוטט, הפך קצת רהיטים ויצא מדלת אחרת.

ריד ראולי, סגן נשיא המלון, סיפר לתחנת הטלוויזיה המקומית KDVR-TV כי 300 אורחי המלון ישנו שנת ישרים בשעה שהדוב הבין איך לפתוח את דלת המלון וטיפס על רהיטים בלובי. עובד דלפק הקבלה הספיק ללכוד את הדוב בסרטון וידאו קצר וזה יצא מבלי שגרם לנזק מלבד קצת בלאגן.

המלון נפתח ב-1909 ונכלל ברשימת האתרים ההיסטוריים של מדינת קולורדו. קינג כתב את "הניצוץ" לאחר שבילה במלון עם רעייתו ב-1974. הספר עוסק בג'ק וונדי, זוג עם ילד שנשכרים לשמור על מלון בתקופת החורף בה אינו פעיל. ג'ק, סופר ואלכוהוליסט בגמילה, מקווה לנצל את הזמן כדי להתקדם עם הספר שלו אך אט אט מתחילים בני המשפחה לחוש שמשהו במלון, או בג'ק, לא בסדר. זהו הרומן השלישי של קינג ואחד האחראים לפריצתו. ב-1980 עובד הספר לסרט בבימויו של סטנלי קובריק ובכיכובו של ג'ק ניקולסון באחד מתפקידיו הבלתי נשכחים עם הקריאה "!Here's Johnny". הסרטון המצורף, מתוך הסרט "הניצוץ", מכיל אלימות ועלול להיות קשה לצפיה לחלק מקוראינו.