דייוויד כץ, בן 24 מבולטימור הוא היורה מפלורידה, שהרג ארבעה בני אדם ופצע רבים. הפצועים הועברו לבתי חולים לאחר אירוע הירי, שהתרחש במרכז הקניות ריבר-פרונט בעיר ג'קסונוויל, שהתקיימה בו תחרות משחקי וידאו באותה עת האירוע משך אליו קהל רב מהרגיל.

ממשרד השריף של ג'קסנוויל נמסר כי החשוד במעורבות בירי שם קץ לחייו עם נשקו, אולם לקח זמן רב עד שהצליחו לקבוע בוודאות כי אין מעורבים נוספים בירי. במשך שעה ארוכה לאחר התאבדותו של היורה עוד ביקשו במשטרה מהציבור להתרחק מהאזור שנחשב עדיין מסוכן.

"מצאנו אנשים רבים מתחבאים מאחורי דלתות נעולות ברחבי אתר הקניות. אנחנו מבקשים מהאנשים להישאר רגועים ולהישאר במקומות המחבוא שלהם בשעה שכוחות ימ"מ עורכים חיפוש יסודי באזור", נמסר בהודעה שהופצה לתקשורת. "נגיע אליכם, אל תנסו להימלט", צייץ השריף בחשבון הטוויטר שלו. מהמשרד לא נמסר מידע נוסף אולם הזהירו גם את כלי התקשורת שלא להתקרב למקום הומה המסעדות והחנויות לאורך נהר סיינט ג'ון המקומי.

כמה שעות לאחר הירי עדכן מושל פלורידה, ריק סקוט, כי הנשיא טראמפ יצר עמו והציע סיוע פדרלי ככל שיידרש. המושל עצמו שוחח עם ראש העיר של ג'קסונוויל ועם השריף המקומי ומתכנן להגיע לשם בקרוב לאחר שהנחה את משטרת פלורידה ואת משטרת התנועה של המדינה להירתם לחקירה ולסיוע בהשלטת הסדר, בנוסף למשטרת העיר.

"אירוע ירי המוני" בארה"ב מוגדר ככזה אם ישנם באירוע ארבעה הרוגים או יותר. במהלך 2018 התרחשו כבר 234 אירועים שכאלה כשב-2017 ו-2016 התרחשו 346 ו-384 אירועים (בהתאמה). הביקורת ההולכת וגוברת כנגד חוסר הפיקוח על הוצאת רשיונות נשק בארה"ב כבר חוצה מפלגות ובמיוחד לאור אירועי הירי הגדולים האחרונים נראה כי היא צוברת תאוצה.