משרד הביטחון, בהובלת מפא"ת (המנהל לפיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית)  חתם על עסקת פיתוח עם תעש מערכות לרכישת חימוש רקטי מתקדם בהיקף הנאמד במאות מיליוני שקלים. על פי הודעת המשרד, בהודעת משרד הביטחון יכולת אש מדויקת זו משפרת את יכולת צה"ל באופן משמעותי ומאפשרת פגיעה מדויקת בשיגור מרחוק, בזמינות מידית ובמחיר משימה נמוך ביחס למערכות לחימה אחרות.

העסקה באה, ככל הנראה, במסגרת הערכות צה"ל לשדה הקרב העתידי, והערכות שונות כי באם תתפתח מערכה כוללת בצפון היא תכלול שימוש בנשק רקטי מסיבי נגד מדינת ישראל ותשתיות חיל האוויר, מהלך שעשוי לשבש ולפגוע ביכולות המבצעיות האוויריות, הזרוע החזקה של צה"ל. נראה כי במערכת הביטחון הוחלט ליצור מענה שיפצה על הפגיעה האפשרית ביכולות ההתקפיות של חיל האוויר, על ידי בניית מערך רקטות מתקדמות ומדויקות.

עוד נמסר כי הרקטות החדשות יישמו טכנולוגיות מתקדמות על מנת להתאים אותן לשדה הקרב המודרני. ההצטיידות ברקטות מתקדמות באה בהמשך להחלטת שר הביטחון אביגדור ליברמן לצייד את צה"ל בטילים ורקטות מדויקות למגוון טווחים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"התכנית להקמת מערך הטילים ורקטות מדויקות נמצאת בתנופת עשייה. חלקה כבר בייצור וחלקה בהשלמות מחקר ופיתוח" אמר היום ליברמן, "אנחנו רוכשים ומפתחים מערכות אש מדויקת, שיאפשרו למקד ולהעצים את מערך התקיפה של צה"ל ולכסות בתוך כמה שנים כל נקודה באזור, בטווחים קצרים ורחוקים".

יו"ר תעש מערכות, יצחק אהרונוביץ ציין כי "מערכי הרקטות  החדשניות, שבהן יצטייד  צה"ל בעסקה זו, מבטאים את יכולותיה הטכנולוגיות של החברה, המתמחה ביכולת כוח אש מדויקת, לפגיעה נקודתית במגוון מטרות קרקעיות".

בשנים האחרונות הטמיע צה"ל מבצעית את רקטת הרומח במערך הרקטי של חיל התותחנים, בצבא הסדיר ובמילואים, ומטרתה לאפשר סיוע באש מדויקת לכוחות היבשה ללא תלות בסיוע בחיל האוויר הישראלי, ובפרט, לאפשר ירי סלקטיבי מדויק מאוד לעבר מטרות בלוחמה בשטח בנוי. הרומח הוא רקטה מונחית בעלת טווח של 35 קילומטר ודיוק של 5 מטר שמשוגר מתוך משגר רקטות M-270 MLRS "המנתץ".