המשטרה עצרה תושב תל אביב החשוד כי אנס וכלא בדירתו אישה בזנות. ג'פאר אחמד יחיא חשוד גם כי ניסה לחנוק את האישה, איים עליה כי יהרוג אותה, גנב ממנה, וניסה להשמיד את הראיות הקושרות אותו לתקיפה.

יחיא נחשד בכך שביום שישי האחרון, בזמן שהגיעה לביתו אישה בזנות, הוא אנס אותה, חנק אותה, איים כי יהרוג אותה, גנב את רכושה, וכלא אותה בביתו. בנוסף, כאשר השוטרים הגיעו למקום ותפסו אותו בחדר המדרגות של ביתו, נתן להם כתובת מגורים אחרת, וניסה לזרוק את מפתחות ביתו.

כנגד יחיא עומד תיק פתוח בגין מעשה סדום, בנוסף לשני תיקים סגורים בגין שני מקרי אונס שונים.

האירוע הקשה התקיים על פי החשד בליל שישי האחרון, בדירתו של יחיא בדרום תל אביב. שכניו של יחיא התקשרו למשטרה סביב השעה 12 בלילה ודיווחו על צעקות שנשמעו מדירתו. שוטרים שהגיעו למקום שמעו את צרחותיה של המותקפת כשהיא זועקת לעזרה. על פי חשד המשטרה, יחיא כלא את האישה בדירתו, אך לאחר שמספר שכנים הגיעו לדירה והחלו לדפוק על דלתו בחוזקה, הוציא ממנה את האישה וניסה בעצמו לברוח מהמקום.

תחילה, מסר יחיא לשוטרים שתפסו אותו בחדר המדרגות, כתובת אחרת למקום מגוריו, וניסה להעלים את המפתח לדירתו. בחיפוש אותו ערכה המשטרה בדירתו נמצאו פריטים של האישה המותקפת וממצאים נוספים.

השופטת אפרת בוסני מבית המשפט השלום בת"א האריכה את מעצרו של יחיא עד ליום רביעי הקרוב, לאחר שאמרה כי "קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו". עוד אמרה בוסני כי "מדובר בעבירות חמורות המקימות כשלעצמן את עילת המסוכנות".

עורך דינו של החשוד, סאלח חוסאני, ניסה לטעון בדיון הארכת המעצר כי המשטרה התרשלה בחקירתה וכי יחיא כלל לא נמצא בדירה בעת התקיפה. למרות זאת, השופטת בוסני קבעה כי האליבי שסיפק יחיא עד כה נמצא מעורפל.