מֻחַמַּד צַלָאח, כוכבהּ הגדול של נבחרת מצרים וליברפול, הפך תוך עונה אחת לאחד השחקנים הטובים והמדוברים בעולם. צַלָאח נבחר לשחקן השנה באנגליה ואף כבש 44 שערים ב-52 משחקים בכל המסגרות. דווקא בשיא העונה שלו, גמר ליגת האלופות נגד ריאל מדריד, נפצע צַלָאח בהיתקלות עם סרחיו ראמוס, קפטן ריאל מדריד, פציעה שככל הנראה גרמה ליכולותיו הירודות בגביע העולם ברוסיה בקיץ האחרון. צַלָאח, נמצא כעת בעימות גדול עם ההתאחדות המצרית וטוען שהם משתמשים בשמו הפופולרי בלי להפריש לו כסף על כך. כמו כן אמר שהם לא שומרים על הפרטיות של שחקני הנבחרת המצרים וכי הם לא עונים לו למכתביו.

בטקס נבחרי השנה של אופ"א במונקו ביום חמישי האחרון כשל צַלָאח בניסיון לזכות בשחקן המצטיין או חלוץ העונה.

ריאל מדריד זכתה בפרסים רבים: הכוכב העוזב, כריסטיאנו רונאלדו, שנעדר מהטקס, נבחר לחלוץ העונה; ראמוס, שכזכור פצע את צַלָאח בגמר ליגת האלופות, נבחר לשחקן ההגנה של העונה; קיילור נאבאס זכה בפרס שוער העונה בליגת האלופות וכמובן לוקה מודריץ', סגן אלוף העולם עם קרואטיה, הוכתר כקשר העונה ושחקן השנה באירופה.

בקריקטורה של זיזו, הלא הוא הקריקטוריסט התימני עבד אלעזיז אליזידי, אפשר להבחין בפלורנטינו פרס, נשיא ריאל מדריד, שחוגג עם נאבאס, ראמוס ומודריץ' חברי קבוצתו ומי נשאר מאחור? – צַלָאח.


נעם בנעט הוא מרצה וחוקר עצמאי בתחום המזרח התיכון והעולם הערבי, הכותב טור שבועי בנושאים אקטואליים נבחרים ובליווי קריקטורות עדכניות מהעולם הערבי תחת הכותרת "חלון למזרח התיכון המתחדש". אפשר לעקוב אחריו בטלגרם, בפייסבוק או באינסטגרם.