הפתרון למשבר מעונות היום לא נראה באופק. הבוקר (ראשון) זימנו נציגי האוצר את הארגונים המפעילים לפגישה, אך ביטלו את הזימון אחרי שעתיים. נכון לעכשיו, גם מחר תתקיים שביתה במעונות היום המפוקחים, בעוד שבאוצר מתעקשים שלא יתקיים משא ומתן עד שיוסר איום השביתה.

יו"ר נעמת, גליה וולוך, קראה היום לשר האוצר משה כחלון להתערב במשבר, בעקבות מה שכינתה "ההתנהלות המבזה" של  אנשי משרדו. לטענת וולוך, ביטול הפגישה שתוכננה להתקיים הבוקר, היא "הוכחה נוספת לכך שאין בכוונת האוצר לפתור את המשבר אלא רק להתעסק בכיפופי ידיים ובהוצאת צווי מניעה על חשבון ההורים, הפעוטות והמטפלות", ולדבריה "הגיע הזמן שהאוצר יתפנה לעסוק במהות ויביא לסוף המשבר לאלתר".

שר העבודה והרווחה חיים כץ אמר היום כי "אף אחד לא רוצה שהפעוטות יישארו בבית, ויחד עם זאת אנחנו שואפים שהם יקבלו את הטיפול, היחס וההדרכה הטובים ביותר. לפני חודש פגשתי את הארגונים והם הכריזו על סכסוך עבודה ולצערי לאורך כל הזמן הזה סרבו באוצר לפתוח במשא ומתן".

"מאז שקיבלתי לידי את הסמכויות הוספתי 20,000 מקומות חדשים לפעוטות ופעלתי להעלאת שכר המטפלות מ-4,800 שקלים ל- 5,400 שקלים בחודש, שזה מעט מדי" הוסיף כץ, "פנינו גם למשרד החינוך והצענו שייקח את התחום הפדגוגי ותנאי המטפלות אליו אולם הוא לא מוכן לקחת אחריות כאשר האוצר מתקצב בחוסר".