שר החוץ האיראני, מוחמד ג'ואד זריף, הגיע לביקור עבודה בסוריה במהלכו נפגש בדמשק עם נשיא המשטר בשאר אסד. ברקע הפגישה הערכות כוחות צבא המשטר ובעלי בריתו להתקפה על מעוז המורדים האחרון במחוז אידליב.

מסוכנות הידיעות האיראנית פארס נמסר כי זריף אמר כי יש לשמר את אחדותה של הטריטוריה הסורית, כי על כל הפלגים השונים להתאחד לשיקום המדינה וכי "העקורים צריכים לשוב למשפחותיהם". עוד אמר זריף כי יש לטהר את מחוז אידליב משאריות המורדים "ולהחזיר את האזור לשליטת העם הסורי".

סוכנות הידיעות האיראנית IRNA דווחה כי זריף נחת היום (שני) בדמשק לביקור בן יום אחד והתקבל ע"י סגן שר החוץ פייסל אל-מקאדד. איראן מעניקה תמיכה צבאית וכלכלית רחבה למשטר אסד מאז החלה מלחמת האזרחים. מנהיגי איראן, טורקיה ורוסיה צפויים להיפגש השבוע באיראן כדי לדון במצב בסוריה.

בתחילת שבוע שעבר שר ההגנה האיראני אמיר ח'תאמי ביקר בדמשק, מלווה בבכירי משמרות המהפכה, ונפגש עם נשיא המשטר הסורי אסד. במהלך ביקורו אמר ח'תאמי כי לאיראן יש את היכולת לבנות מחדש את יכולותיה הצבאיות של סוריה.

במקביל לביקור פירסם הנשיא האמריקאי דונאלד טראמפ קריאה, בטוויטר כמובן, לסוריה לא לפלוש לאידליב, ולבעלות בריתה תורכיה ואיראן להימנע מלעשות את ה"טעות ההומניטרית הקשה" בהוסיפו כי "מאות אלפים עשוים להיהרג. אל תתנו לזה לקרות".