בג"ץ הוציא היום (חמישי) צו ביניים נגד התכנסות הוועדה למינוי בכירים, בשל העתירה לשל התנועה לטוהר המידות נגד חברותם בוועדה של איריס שטרק ויעקב נגל. המשמעות היא שבחירת הרמטכ"ל, המפכ"ל ואף הנגידה הבאים מוקפאת. שופטי בג"ץ תהו כיצד ניתן היה למנות לוועדה שניים אשר עומד נגדם חשד שהם מקורבים לראש הממשלה ולליכוד, ולכן למעשה לא ייצגו כהלכה את הציבור, כנדרש בתפקיד.

תפקיד הוועדה הוא לבחון את עברו של מועמד שנבחר על ידי הממשלה לכהן באחד התפקידים ולאשר שאכן הוא עומד בסטנדרטים של טוהר המידות המצופים מאנשים בתפקידים כאלה. בראש הוועדה יעמוד שופט בית המשפט העליון בדימוס ומבקר המדינה לשעבר השופט אליעזר גולדברג, שיחליף את השופט בדימוס יעקב טירקל, שעמד בראש הוועדה הקודמת. עוד חברים בוועדה הם ממלא מקום נציב שירות המדינה אהוד פראוור, והשניים כלפיהם הביעו השופטים חשש, למרות  שכבר קיבלו את אישור היועץ המשפטי לממשלה לחברותם בוועדה – יעקב נגל ואיריס שטרק.

השופט מני מזוז סיכם את הדיון ואמר: "החלטנו להוציא צו על תנאי וצו ביניים לתיק זה, הבהרנו בדיון מה הטריד אותנו יותר ומה פחות ואיזה מועמדים הטרידו יותר ואיזה פחות. אנו מציעים כי המדינה תבחן את הדברים ותתייחס לשאלות שעלו כאן במסגרת היערכות לתגובה שלה. בשל דחיפות העניין הלו"ז יהיה קצר."

מהתנועה לטוהר המידות נמסר: "התנועה לטוהר המידות מצפה ששטרק ונגל יפנימו את ההערות הנוקבות של ביהמ"ש ויפרשו מיוזמתם מהוועדה בלא להמתין לפס"ד, וזאת נוכח המינויים הדחופים שהוועדה אמורה לדון בהם".