לאחר תקופה ארוכה של מתיחות, נפגש היום (אתמול) השר לביטחון הפנים גלעד ארדן נפגש עם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, והודיע לו כי החליט שכהונתו כמפכ"ל לא תוארך לתקופת כהונה נוספת וכי היא תסתיים כמתוכנן, בחודש דצמבר, במועד אותו קבעה הממשלה בעת מינויו למפכ"ל.

בתקופה האחרונה התחזקו השמועות לפיהן ארדן לא מתכנן להאריך את כהונתו של אלשיך. המפכ"ל עצמו כשנשאל על הנושא בשבוע שעבר אמר ""זה לא בריא לארגון שלא יודעים מה קורה עוד שלושה חודשים".

מהשר נמסר כי הוא הודה למפכ"ל אלשיך על שירותו רב השנים ועתיר ההישגים למען ביטחון המדינה ואזרחיה, וציין כי במהלך כהונת המפכ"ל, משטרת ישראל התעצמה ועברה שינויים ותהליכים חשובים, ששיפרו את תפקודה ואת יכולותיה.

השר ארדן יכנס אחר הצהריים מסיבת עיתונאים בה יציג את המועמדים הסופיים אשר מהם יבחר את המפכ"ל הבא של משטרת ישראל.

רוני אלשיך החל את תפקידו כמפכ"ל המשטרה בדצמבר 2015, תפקיד אליו נבחר על ידי ארדן, לאחר שירות ארוך שנים בשב"כ.

לו היה מעוניין ארדן להאריך את כהונתו של אלשיך בשנה נוספת, היה צורך באישור ממשלה לשם כך. ככל הנראה, הקושי בכך טמון במתחים בין המפכ"ל לראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות חקירות המשטרה בהן הוא מצוי, וחילוקי דעות שהתגלעו בין ארדן לאלשיך.

מפכ"ל המשטרה הודה לשר על בחירתו למפכ"ל המשטרה לפני כ- 3 שנים ועל הזכות שנפלה בחלקו לפקד ולהוביל 31 אלף שוטרים ו- 33 אלף מתנדבים שאחראים על הביטחון האישי של אזרחי מדינת ישראל. המפכ"ל יסיים את כהונתו אחרי 38 שנות שירות בארגוני הביטחון בשליחות למען מדינת ישראל ואזרחיה.

המפכ"ל מאחל הצלחה למי שייבחר ויעמוד לרשותו לסייע ככל שיידרש לכך.

המפכ״ל אלשיך: ״משטרת ישראל עומדת בחזית ההגנה על דמותה, צלמה, ביטחונה ויושרתה של המדינה.  משימות אלה הם צו מצפונה של משטרת ישראל. הן עמדו והועמדו למבחן ואני משוכנע שמשטרת ישראל תמשיך לעמוד על המשמר על עצמאותה של המדינה, חוסנה החברתי ואיכות חיי תושביה״.

בעקבות הודעת השר ארדן כי לא יאריך את כהונת המפכ"ל אלשיך, מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: "דווקא בתקופה קשה זו, בה סופגת משטרת ישראל מתקפות קשות ומכוערת מדי יום בניסיון להחליש את מעמדה, בזמן שמתנהלות חקירות כנגד ראש ממשלה ובכירים נוספים, כשיושב ראש הקואליציה לשעבר נשמע לכאורה אומר כי יפעל כדי למנות מפכ"ל נח יותר על מנת לבלום את חקירות נתניהו, מתבקשת הודעה פומבית על הארכת כהונתו של המפכ"ל המכהן אלשיך, ולא הבעת אי אמון מזלזלת כל כך מטעם מי שאמור להגן על המשטרה ועל מפקדיה ושוטריה".