לאחר שלפחות 12 נשים טענו כי הוטרדו או הותקפו על ידו, דובר רה״מ לתקשורת הזרה דייויד קיז ביקש לצאת לחופשה. את כדור השלג החלה ביום שלישי השבוע ג'וליה סלזאר, בת 27 שמתמודדת בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית, שחשפה כי לפני כמה שנים הותקפה על ידי קיז. בינתיים לחדשות 10 ולאתר החדשות Times of Israel הגיעו עוד תלונות של נשים, המאשימות את קיז בהתנהגות הנעה בין הטרדה לתקיפה מינית.

בהודעה אותה מסר קיז הערב (חמישי) כתב: ״לנוכח האשמות שווא ומטעות נגדי וכדי לא להסיח את דעתו מעבודתו החשובה של ראש הממשלה, ביקשתי לקחת פסק זמן כדי לנקות את שמי. אני משוכנע לחלוטין שהאמת תצא״.

מאז נחשף סיפורה של סלזאר, היו נתונים קיז והבוס שלו, ראש הממשלה נתניהו, לביקורת על כך שהוא ממשיך לשמש בתפקידו.

"שתקתי במשך כמעט שלוש שנים, אבל נראה שעכשיו זה הזמן לדבר", כתבה סלזאר בפוסט בפייסבוק. "הדובר החדש של ראש ממשלת ישראל הוא אדם שתקף אותי מינית, ואני כאן כדי לספר זאת בגוף ראשון". לדבריה, הקשר עם קיז החל בעקבות מאמר שכתבה בעניין מדיניות ישראל. קיז, שניהל באותה תקופה ארגון לזכויות אדם, ביקש לפגוש אותה על מנת לשוחח על המאמר בבית־קפה בניו־יורק, וכשהמקום נסגר הציע שיעברו לדירתו.

הציוץ של עיתונאית ה"וול סטריט ג'ורנל" שיינדי רייס

"היינו באמצע ויכוח פוליטי ידידותי, והסכמתי להגיע להגיע אליו לדירה במרכז ניו יורק. זה נראה לי תמים לחלוטין, אבל מהרגע שנשארנו לבד לא עניינו אותו עוד הדיבורים על פוליטיקה. הוא ניסה להכריח אותי לעשות דברים שלא רציתי לעשות. התנגדתי, אמרתי לו בפירוש 'לא' לפחות תריסר פעמים. באמת לא התעניינתי בכל קשר פיזי עם הבחור הזה. לאחר שהתנגדתי להישאר בדירתו, הוא כפה את עצמו עליי באופן פיזי – ורק לאחר שנעניתי לו הוא איפשר לי לעזוב את הדירה.

"אני זוכרת שנכנסתי למעלית בוכה, וירדתי לפני קומת הקרקע כדי שאוכל לנגב את הפנים שלי עם מטפחת על מנת שהדורמן לא יראה אותי עוזבת את הבניין בדמעות כל כך מאוחר בלילה