ההסתדרות מאיימת בהכרזת סכסוך עבודה כללי בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק. "אנו תקוה כי הנהלת בית החולים תשנה עמדתה ותקיים עמנו מו"מ וזאת מיד בתום חג הסוכות, אחרת ניאלץ לפעול על-פי חובתנו לזכויות העובדים ולהכריז על סכסוך עבודה", כתב סגן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, רפי מסט, במכתב ששלח ביום שני למנכ"ל בית החולים שלמה רוטשילד.

לדבריו, העילות לסכסוך העבודה הצפוי הן המבוי הסתום במו"מ לחתימה הסכם קיבוצי לעובדי בית החולים. "כזכור המו"מ מתנהל כשנה ללא תוצאות וללא סיכוי לתוצאות מתקבלות על הדעת בהשוואה לתנאי העובדים בבתי חולים אחרים בחלק הארגוני ובחלק הכלכלי". בנוסף טען מסט כי סירוב סמנכ"ל הכספים בבית החולים להעביר נתונים הנוגעים למו"מ לידי ההסתדרות, חיזקה את תחושת ההסתדרות שאין בכוונת בית החולים להמשיך את המו"מ בדרך אחרת.

התאגדות אחיות מרכז רפואי מעיני הישועה (צילום מדף הפייסבוק).

"אנו סמוכים ובטוחים, כי הצעדים שננקוט יהיו לשם שמים – שהרי כל המציל נפש אחת מישראל, כאילו הציל עולם ומלואו", כתב וועד העובדים בהודעה לעובדי בית החולים. "אנו כאן כדי להציל נפשות מתוך התרחבות הלב", והביעו תקווה שהנהלת בית החולים תתעשת ותבחר לשוב למו"מ בתום לב. עוד הבהירו כי במידה ויאלצו לנקוט צעדים ארגוניים, אופי השביתה יהיה כזה שלא יסכן חלילה חיים.

בית החולים מעייני הישועה הוא בית חולים חרדי בבני ברק, שהוקם על ידי ד"ר משה רוטשילד לפני כ-25 שנה ומופעל על ידי עמותה, במטרה להעניק שירותי בריאות תחת הנחיה הלכתית של ועדת רבנים.