שוטרים בעיר גדנסק שבפולין עצרו ביום שישי האחרון גבר בן 27 החשוד ביידוי אבן לעבר חלון בית הכנסת בחג יום כיפור בשבוע שעבר.  כמה אנשים היו בקרבת מקום, כולל ילדים, אבל אף אחד לא נפגע. המשטרה מסרה כי הם עצרו את האיש ביום שישי בצהריים בכפר טרבקי ויילקי, מדרום לעיר. הם אמרו שהוא נראה מופתע מכך נתפס אך לא התנגד.

בית הקהילה היהודית בגדנסק הותקף במוצאי יום הכיפורים. במקום שהו אנשי הקהילה בעת שצעיר זרק אבן על חלון בית הכנסת, איש לא נפגע.

בקהילה היהודית בגדנסק חברים כ-70 מבוגרים, ועוד כ-50 ילדים. ישנם עוד יהודים באזור אך הם לא בהכרח קשורים לקהילה עצמה. סגן ראש הקהילה היהודית בעיר, מיכאל רוצ'קי, סיפר ל"דבר ראשון" כי בשעה שש בערב ניגש איש צעיר, שעל פי מצלמות האבטחה במקום נראה מאוד רגוע וגם לא מיהר לברוח, וזרק אבן מבעד לחלון. החלון נשבר והאבן נפלה בסמוך לילדים ונשים ששהו בפנים. "הוא היה מאוד רגוע, לא ברח, פשוט זרק והלך. היו הרבה אנשים מסביב, אבל הוא פשוט עשה את זה והלך", אמר.

הקהילה הזעיקה את המשטרה, שהגיבה מידית וגם טענה שיש להם חשד לגבי זהותו של הצעיר. "אני שמעתי שיש להם קצות חוט להבין מי הוא. הם טיפלו בזה מאוד ברצינות. אני יודע שהם לקחו מאיתנו את הקלטות האבטחה", הוסיף רוצ'קי.