שר האוצר משה כחלון צייץ בטוויטר ביום שישי הבטחה כי בעת כהונתו לא תהיה פגיעה בקצבאות הפנסיה. כזכור, קרנות הפנסיה הוותיקות, המנוהלות על ידי משרד האוצר ופועלות תחת תקנון שמאושר בוועדת הכספים, הודיעו כי בשל אי העלאת גיל הפרישה לנשים הן נאלצות לקצץ כ-1% מתשלומי הפנסיה החודשיים של כ-250,000 עמיתים ומבוטחים. הקיצוץ אמור להיכנס לתוקפו בקרוב ויו"ר ההסתדרות הגיב להודעה באיום כי אם הקיצוץ יכנס לתוקפו לא יהסס להשבית את המשק.

"שוחחתי עם ח"כ טלי פלוסקוב בעקבות הדיווחים על פגיעה צפויה בציבור הפנסיונרים והקשישים. לא יקום ולא יהיה – לא במשמרת שלי. קצבאות הפנסיה של הציבור לא יפגעו ובטח שלא קצבאות הזקנה. כפי שהגדלנו במיליארדים את התקציבים לקשישים מקבלי הבטחות הכנסה כך נדאג שגם בעתיד לא תהיה פגיעה בהורים שלנו ולא קיצוץ לסבים וסבתות של כולנו. שבת שלום", כך נוסח הציוץ.

הודעתו של שר האוצר עתה תצטרך עוד להיות מגובה במעשים מן הסתם – יתכן שהדבר יביא לסיום התהליך שנמתח על פני שנים מבלי שיכריע בו – העלאת גיל הפרישה לנשים, או שינוי תקנון קרנות הפנסיה הוותיקות. ישנה גם אפשרות נוספת שבאוצר לא ששים לממש והיא הפעלת "רשת הביטחון" התקציבית לכיסוי התחייבויות הקרנות שעלותה כרבע מיליארד שקלים בשנה.

ח״כ איציק שמולי, בירך את השר כחלון: ״אני שמח שהשר כחלון נענה לדרישתנו וחבל בכלל שמראש משרד האוצר בראשותו ביחד עם דורית סלינגר ניסו להפעיל בכלל את הפצצה הזאת על ראשם של הפנסיונרים וחתמו על ההחלטה לפגוע בהם. לא אתן שהקשישים יהיו הקופה הקטנה של הממשלה הזו והבהרתי שנעשה על זה מלחמת עולם. יחד עם זאת שאף אחד לא יתבלבל לחשוב שאנו עוצרים כאן- המאבק המרכזי על העלאת קצבאות הזקנה עוד לפנינו ואני משוכנע שננצח גם בו".