צונמי בגובה שלושה מטרים הכה שלשום (שישי) באי סולוואסי באינדונזיה, בעקבות רעידת אדמה בעוצמה 7.5 באיזור דרום מזרח אסיה. סטופו פורוו נוגרוהו, דובר הסוכנות לאסונות דיווח כי מניין ההרוגים בעיר פאלו לבדה ל-384, ומאות נוספים נפצעו.

הצונמי הכה בשעה שעשרות אלפי בני אדם שהו בעיר לרגל פסטיבל חופים. גשר גדול קרס בעיר, ובאיזורים שנפגעו קרסו אלפי מבנים. נשיא אינדונזיה, ג'וקו וידודו, הנחה אמש את שר הביטחון ואת הצבא לשתף פעולה במאמצי החיפוש וההצלה, וכוחות צבא ומשטרה נעים לאיזור.

בטלוויזיה האינדונזית נראו סרטונים שצולמו במכשירים סלולריים המציגים את פגיעת הגל בעיר, אנשים הצווחים ובורחים באימה, והמים הפוגעים בבניינים וגורמים לקריסתו של מסגד גדול. בתים נשטפו לחלוטין ומשפחות שלמות נעדרות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"ניתוק התקשורת והחושך מקשים על איסוף המידע" אמר נוגרהו בשעות הלילה, "בבוקר נפעיל הרקולס (מטוס, נ.כ.) ומסוקים על מנת לשלוח סיוע לאיזורים שנפגעו".

רעידת האדמה והצונמי לוו במספר רעידות משנה. "אנו ממליצים לאנשים להישאר עירניים" אמרה ראש השירות המטאורולוגי והגיאופיזי, דוויקוריטה קרנווטי.

"עדיף לא להיות בבית או במבנה, מכיוון שרעידות המשנה עשויות להיות מסוכנות. אנו מעודדים את האזרחים להתכנס באיזורים הבטוחים ולהמנע ממורדות ההרים". שדה התעופה בפאלו עצר פעילותו למשך 24 שעות.

מירזה אריסאם, תושב קנדארי, בירת דרום סלאבסי השכנה, סיפר לסוכנות AP כי דודו ומשפחתו בת חמש הנפשות, ביניהם שלושה ילדים, שהו בחופשה בפאלו והוא לא הצליח ליצור עמם קשר מאז צונאמי. "זה היה כל כך חזק, החזקה ביותר שאי פעם הרגשתי, כולנו ברחנו החוצה מהבניינים" אמרה ינטי, עקרת בית בגיל ה-40 מדונגלה. "כל הדברים בביתי רעדו" העיד תושב אחר של דונגלה, בעקבות רעידת משנה בעצמה של 6.1 ריכטר.

אינדונזיה נוטה לרעידות אדמה בעקבות מקומה באיזור המכונה 'טבעת האש', קשת של הרי געש וקווי שבר באגן הפסיפי. בדצמבר 2004 רעידת אדמה בעצמה של 9.1 ריכטר באיזור סומטרה במערב אינדונזיה העלתה צונמי שגרם למותם של 230 אלף איש בעשרות מדינות.