עוד מקרה אלימות חמור במערכת הבריאות הציבורית: רופא בחדר המיון בבית החולים יוספטל באילת הותקף ביום שישי בלילה על ידי מטופל שצעק עליו ואיים על חייו. לדברי פרופ ציון חגי, יו״ר ההסתדרות הרפואית בישראל, הרופא נאלץ לברוח ולהסתתר וחש מאוים, מבוהל וחסר אונים. התוקף הובא למעצר במשטרת אילת.

בעקבות המקרה הקשה דורשת ההסתדרות הרפואית דורשת בשלב הראשון הצבה של תחנות שיטור בכל בתי החולים במחלקות לרפואה דחופה, ובנוסף, היא הורתה לרופאי בית החולים יוספטל לקיים אספות הסברה היום (ראשון) בין השעות 10:00-8:00 בבוקר.

מההסתדרות הרפואית נמסר: "ההסתדרות הרפואית בישראל קוראת ודורשת מכל הגורמים הרלוונטיים – ממשרד הבריאות ומשרד האוצר, לתת מענה מיידי ולנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת למגר את תופעת האלימות הקשה, שבמקרה זה "השביתה" את המיון למשך שעות ומנעה ממטופלים בכל האיזור לקבל את הטיפול לו הם זקוקים". חגי הוסיף כי "המצב בלתי נסבל, האלימות בבתי החולים ובמרפאות הקהילה הפכו לשגרה, רופאים וצוותים רפואיים מאוימים ביום-יום דבר שפוגע ביכולת הרופאים לטפל בחולים".

כזכור, בתחילת אוגוסט נחתם הסכם בין הסתדרות האחיות ומשרדי הבריאות והאוצר שהסכימו על תגבור לאבטחת הצוותים הרפואיים והוספת תקנים למערכת הבריאות. על פי ההסכם, ייושמו באופן מלא המלצות וועדת מור יוסף למיגור אלימות נגד צוותים רפואיים, הוספת 100 תקנים חדשים לחדרי המיון, לפסיכיאטריה, המטו-אונקולוגיה ילדים וטיפות חלב, ללא פירוט לגבי פרק הזמן של פרישת התקנים הנוספים. כמו כן, לא צוין מהי העלות של תוספת התקנים, ולא מהי העלות של יישום מסקנות ועדת מור יוסף.

בנוסף, הוקמה ועדת פריטטית לעדכון התקינה החדשה בחדרי המיון בבתי החולים, סוכם על מתווה להקצאתן של כאלפיים מיטות במחלקות: כללי, גריאטריה, שיקום ופסיכאטריה וסוכם כי כל נוהל המתהווה במשרד הבריאות ויש לו נגיעה לאחיות יידון עם הסתדרות האחים והאחיות בישראל.