הרשות לניירות ערך בארה"ב הגיעה להסדר עם אילון מאסק וחברת טסלה על-פיו ישלמו מאסק והחברה קנס של 20 מיליון דולר כל אחד, ומאסק יודח מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון של החברה, זאת לאחר שהפר את חוקי הרשות כשהצהיר אתמול על כוונתו לרכוש את מניות החברה ולהפוך אותה לפרטית. כעת יצטרך בית משפט אמריקאי לאשר את ההסדר לפני כניסתו לתוקף.

"כתוצאה מההסדר, אילון מאסק יפסיק לכהן כיו"ר טסלה, והדירקטוריון יבצע רפורמות משמעותיות שכוללות התחייבות לפקח על התקשרות של מאסק עם משקיעים – ושניהם ישלמו קנס כספי", אמר סטיבן פקין, סגן רשות הפיקוח של ה-SEC, הרשות לניירות ערך בארה"ב. הרשות תבעה את מנכ"ל חברת טסלה, אילון מאסק, על הצהרות כוזבות בדבר הכוונה להפוך את החברה לפרטית. ביום שישי, שלח מאסק מכתב לעובדי החברה בו כתב "אתם עושים עבודה מדהימה, התעלמו מהסחות הדעת".

מניות טסלה צנחו במהלך יום שישי בכ-14%, זאת לאחר צניחה קודמת לאחר שמאסק דחה את ההסדר שהציעה לו הרשות, על-פיו ישלם קנס ויפרוש מתפקיד יו"ר החברה למשך שנתיים. מקורות הקרובים לנושא מסרו לאתר CNBC העריכו אז כי גם החברה עצמה צפויה להיתבע.

ב-7 באוגוסט צייץ מאסק כי הוא שוקל להפוך את טסלה לפרטית ולרכוש את מניותיה בעד 420 דולר למניה. "מימון מובטח" רשם. בעקבות הציוץ זינק מחיר המניה של טסלה ב-11%, מ-367 ל-378 דולר.

לעובדים הסביר אז כי ההחלטה טרם התקבלה, אך היא נובעת מהרצון ליצור סביבה שבה טסלה תוכל לפעול בצורה הטובה ביותר. "כחברה ציבורית, אנחנו נתונים לתנודות פראיות במחיר המניה שלנו, שיכולות להסיח את דעתו של כל מי שעובד בחברה ושהוא בעל מניות", וכן בשל החובה להיות תלויים במחזור של דו"חות רבעוניים. עשרה ימים אחרי כן אמר בראיון בניו-יורק טיימס כי הוא מנהל מגעים מול קרן ההשקעות של ממשלת סעודיה בנושא. בשל הביקורת הרבה שנמתחה על האופן בו הודיע על כוונותיו בציוצים בטוויטר, שתי תביעות הונאה שהוגשו בנושא והחקירה של רשות ניירות ערך שהפכה כעת לתביעה, הודיע בסוף אוגוסט כי הוא חוזר בו, וכי טסלה תשאר ציבורית.

טסלה היא חברה לייצור רכבים חשמליים, רכיבי הנעה חשמליים, תאים סולריים ופתרונות אחסון אנרגיה שהוקמה על ידי היזם האמריקני-דרום-אפריקני אילון מאסק. מטה החברה ממוקם בפאלו אלטו, קליפורניה.