החלוץ הניגרי ויקטור אניצ'בה דיווח להתאחדות הכדורגל העולמית פיפ"א, על מכירת משחק, לכאורה, של קבוצתו האחרונה בייג'ינג אנטרפרייז מהליגה הסינית השנייה. שחקנן לשעבר של הקבוצות האנגליות אברטון, סנדרלנד ווסט ברומיץ' ונבחרת ניגריה הצטרף בקיץ 2017 לקבוצה ושיחק במדיה במשך חצי שנה בלבד, לפני ששוחרר בתחילת העונה הסינית מהקבוצה.

לפי החלוץ בן ה-30 הוא התבקש על ידי מאמנו הונגבו גאו הסיני, "לא להתאמץ" במהלך שני משחקים מתוך העשרה בהם שיחק. אניצב'ה נמצא הרבה מעבר לשיא, כבש רק שני שערים במהלך שהותו בליגה הסינית השניה לפני ששוחרר וכעת נמצא ללא קבוצה.

כריס פארנל, עורך דינו של אניצ'בה אישר את הפרטים לרשת SKY הבריטית: "קיבלנו הוראה לפנות בשם השחקנים למנהל המקצועי של קבוצת בייג'ינג אנטרפרייז, אבל עד כה הוא נמנע מכל פעולה למרות פניותינו במשך שני אירועים שונים."

על פי הדיווחים כלל לא בטוח שמכירת המשחקים בליגת הסינית השניה הסתיימה בקבוצה אחת בלבד וייתכן כי זהו רק קצה הקרחון בפרשה רחבה יותר שתרעיד את עולם הכדורגל הסיני. זוהי לא הפעם הראשונה שהכדורגל הסיני מסתבך בפרשת מכירת משחקים. בשנת 2013 התפוצצה הפרשה הגדולה בתולדות סין, כאשר חקירה סודית שניהלה משטרת סין במשך שלוש שנים, חשפה רשת מכירת משחקים אדירה בגודלה בליגה הבכירה בסין. בעקבות הממצאים, 12 קבוצות מהליגה הבכירה נקנסו על ידי ההתאחדות ו-58 בכירים במועדונים, שופטים ושחקנים הושעו מכדורגל.