ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר היום (שישי) בפעם ה-12 במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) הציגו בפני נתניהו, במשך קרוב לחמש שעות, שאלות בתיק 1000, המכונה פרשת המתנות, וכן בתיק 2000 – פרשת ידיעות אחרונות.

בחקירה הוצגו מידע והקלטות שמסר ניר חפץ, יועצם לשעבר של בני הזוג נתניהו וחתם על הסכם עד מדינה בתיק 4000 המכונה פרשת בזק. החקירה נמשכה כחמש שעות והיא צפויה על פי ההערכות להיות האחרונה בשני התיקים הללו.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר כי "עכשיו, אחרי החקירה ה-12 כבר ברור סופית שבחקירות ראש הממשלה לא רק שאין בשר, אין אפילו עצם. גם הפעם ראש הממשלה ענה על השאלות שנשאל בביטחון מלא, מתוך ידיעה ברורה שלא היה כלום ולכן גם לא יהיה כלום".

בעבר ניסה המשנה ליועמ"ש, רז נזרי, להדוף את הביקורות על כך שהחקירות נמשכות ואמר שעד המדינה ניר חפץ סיפק הרבה שעות של הקלטות וכן חומרים רבים בתיקי החקירה השונים.

בחודש אוגוסט נתניהו נחקר במשך ארבע שעות באזהרה וככל הנראה החקירה עסקה בתיק בזק. על פי הערכות מדובר באחת הפעמים האחרונות בהן צפוי ראש הממשלה להיחקר במסגרת תיק זה. לפני כחודש נחקר נתניהו בפעם האחרונה, וככל הנראה, בחודשים הקרובים תעביר פרקליטות המדינה את הערכתה ליועץ המשפטי לממשלה.

בנימין ושרה נתניהו בכנסת. 28 ביוני 2017 (צילום: אוליבר פיטוסי)

ביום ראשון הקרוב צפוי להיפתח משפטה של רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, בפרשת מעונות ראש הממשלה. כזכור, בחודש יוני הוחלט בפרקליטות המדינה על הגשת כתב אישום נגד הגב' נתניהו בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. על-פי החשד, בין השנים 2010-2013 הנחתה נתניהו את עובדי מעון ראש הממשלה להזמין ארוחות ממסעדות יוקרה בעלות כוללת של כ-360,000 שקלים, זאת בניגוד לנהלים שכן בתקופה הנידונה, הועסקה במעון מבשלת.