גבר ואישה בשנות ה-30 לחייהם נרצחו היום (ראשון) בפיגוע באזור התעשייה ברקן שבדרום השומרון. ההרוגה היא קים לבנגרונד יחזקאל, בת 28, אם לפעוט בן שנה וארבעה חודשים. ההרוג הוא זיו חג'בי בן 35, מראשון לציון, רואה חשבון במפעל אלון. הוריו של חג'בני הסכימו לתרום את איבריו. מצבה של אישה שלישית שנפגעה, בת 54, מוגדר בינוני ולא נשקפת סכנה לחייה. המצוד אחרי היורה עדיין נמשך.

צוות מד"א העניק לשלושתם טיפול רפואי במקום ופינה את הפצועה השלישית לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה, שם היא הועברה לחדר הטראומה. החשוד בירי נמלט מהמקום וכוחות משטרה וצה"ל מבצעים סריקות לאיתורו. הירי התרחש בקומה השנייה של מפעל מיחזור אשפה באזור התעשייה.

כוחות הבטחון בזירת הירי באיזור התעשייה ברקן שבשומרון, 7 באוקטובר 2018 (פלאש90)

מדובר צהל, תא״ל רונן מנליס נמסר "מדובר בפיגוע טרור חמור שבוצע על ידי מחבל בן 23 מהכפר שוויכה בנפת טול-כרם. אנחנו ערוכים ופועלים לתפוס את המחבל ומשקיעים את מירב היכולות והכוחות, כולל יחידות מיוחדות, כדי לסיים את המרדף הזה בהקדם".

הפראמדיקים של מד"א נריה קטוע ודוד ברוכי סיפרו: "כשהגענו, במקום הייתה המולה, צעקו לנו שיש פצועים בתוך המבנה נכנסו פנימה והובילו אותנו לאחד החדרים, ראינו גבר ואשה כבני 30 שוכבים מחוסרי הכרה ללא דופק וללא נשימה ביצענו בדיקות רפואיות, הם היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם. בסריקות איתרנו מתחת לאחד השולחנות אשה כבת 54 בהכרה מלאה עם פצעי ירי בפלג גופה העליון. בסיוע חובשות מד"א הדס וליפז שהיו איתנו חילצנו אותה והענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים חבישות וטיפול תרופתי, העלנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה תוך המשך טיפול לבית החולים בילינסון כשמצבה מוגדר קשה ויציב, בדרך היא תקשרה איתנו וסיפרה לנו על מה שאירע, בקשה שנודיע למשפחה וכך עשינו."

משפחותיהם של שני הנרצחים ביקשו לתרום את איבריהם על מנת להציל חיים. בתקופה האחרונה גוברת המודעות לנושא, בין השאר באמצעות כרטיסי אדי, ובהתאם גם מחליטות יותר ויותר משפחות לתרום את איבריהם של יקיריהם.