מטען חבלה התפוצץ אתמול לפנות בוקר (שני) ברכבה של מפקדת אגף בכלא רימונים. ראש אגף מבצעים בשב"ס": "אנחנו מעריכים שהאירוע נבע מתוך עבודתה בשירות בתי הסוהר".

רכבה של הקצינה חנה בסמוך לביתה בנתניה. הקצינה (48) לא שהתה ברכב בעת הפיצוץ, כך שרק לרכב נגרם נזק. הפיצוץ אירע סביב השעה 4:30 לפנות בוקר, סמוך לרחוב בן אבי בנתניה.

מהמשטרה נמסר כי ברכבה של הקצינה הוטמן מטען חבלה, וכי נסיבות האירוע נבדקות. גם באגף הביטחון וחטיבת המודיעין בשב"ס בודקים את האירוע והשלכותיו. לפי שעה, לא ברור מי עומד מאחורי הצמדת מטען החבלה לרכב.

גונדר שרון שואן, ראש אגף המבצעים בשירות בתי הסוהר, מסר לאחר האירוע כי "היום לפנות בוקר קיבלנו דיווח כי מטען חבלה התפוצץ ברכב של קצינה משירות בתי הסוהר, קצינה המשרתת בכלא רימונים. זה קרה כשהיא לא הייתה ברכב, עוד הייתה בביתה".

עוד מסר שואן כי "הקצינה משמשת כמפקדת אגף בכלא רימונים. אני לא יכול להתייחס כרגע לעובדה אם היו או לא היו איומים כלפיה, אני כן יכול לומר שהיא משרתת בבית סוהר מאוד משמעותי, כלא רימונים, כלא שמכיל בתוכו אסירים פליליים רבים, חלקם משפחות פשע. אנחנו גם מעריכים שהאירוע נבע מתוך עבודתה בשירות בתי הסוהר".

"זה מסוכן להיות סוהר, זה מורכב להיות סוהר, לא פעם ולא פעמיים מקבלים החלטות לא פשוטות כלפי אסירים, אסירים מסוכנים, והם לא פעם לא אוהבים את ההחלטות שלנו", הוסיף.

כלא רימונים הוא אחד מארבעת בתי הסוהר של שירות בתי הסוהר ברמת ביטחון מרבית. זאת, משום ששפוטים בו אסירים ביטחוניים שעברו עבירות מהרף הגבוה.