ב-2022 תיערך, לראשונה בהיסטוריה, תחרות אולימפית ביבשת אפריקה. במהלך כנס מיוחד שערך השבוע הוועד האוליפי הבינלאומי בארגנטינה הוחלט כי אולימפיאדת הנוער הבאה תתקיים בדקר, בירת סנגל. סנגל גברה על הצעות של ניגריה, תוניסיה ובוטסואנה.

נשיא סנגל מאקי סאל, שנכח במהלך הבחירה ההיסטורית, בירך על האמון שנתנו במדינה והבטיח כי "בגיבוי הממשלה יבנה אצטדיון אולימפי בעל 50,000 מושבים. לאירוע שיתקיים בחודש מאי או יוני 2022".

סגן נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, אוגור ארדנר מטורקיה, תמך בהצעה של סנגל על פני ההצעות המתחרות בשל יכולותיה הכלכלית הגבוהות יחסית. לגבי ההכנות הנדרשות לתחרויות  אמר כי "כרגע הם לא נדרשים להציג תקציב מפורט לאירוע. אם  כי לממשלת סנגל, יש הבנה מלאה של 'גודל'המשימה שלה."

ספורטאים מרחבי כל אפריקה בירכו על המהלך.  קירסטי קובנטרי שחיינית העבר בת ה-35 מזימבבואה, אלופה אולימפית בשתי אולימפיאדות רצופות במשחה ל-200 מטר גב ובעלת 7 מדליות אולימפיות בירכה את סנגל על זכייתה וציינה את ההזדמנות של אפריקה לקדם את ספורט הנשים לקראת האולימפיאדה  "זוהי הזדמנות נהדרת בשביל אפריקה לקדם שוויון. במיוחד כאשר מדובר בשוויון מגדרי".

בימים אלה מתקיימת בבואנוס איירס אולימפיאדת הנוער השלישית. מדובר באירוע ספורט רב-ענפי לנוער בגילאים 15–18 ברוח המשחקים האולימפיים. באולימפיאדה  משתתפים 3,997 ספורטאים מ-206 מדינות שמתחרים ב-32 ענפי ספורט שונים. המשלחת הישראלית לתחרות מונה 19 מתחרים בשמונה ענפי ספורט. עד כה המשלחת הישראלית מציגה יכולת נפלאה וזכתה בשני מדליות אולימפיות. השחיינית, אנסטסיה גורבנקו זכתה במדליית זהב במשחה ל-200 מטר מעורב אישי והשחיין דניס לוקטב זכה במדליית ארד במשחה ל-200 מטר חופשי.