שני בכירים ברשות מקרקעי ישראל נעצרו הבוקר (רביעי) בחשד לקבלת שוחד, יחד עם עוד חמישה חשודים נוספים. על פי החשד העבירו אותם בכירים מידע על קרקעות שלא כדין.

מהמשטרה נמסרה כי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 פתחה הבוקר בחקירה גלויה, בתום תקופה במהלכה התבצעה פעילות סמויה. בשעות הבוקר נעצרו 7 חשודים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, גילוי בהפרת חובה וכן קשירת קשר לביצוע פשע.

עוד נמסר כי על פי החשד, הבכירים, פעלו לכאורה במסגרת תפקידם וקיבלו כספי שוחד תמורת מסירת מידע שלא כדין וזאת על מנת לקדם תועלתם של אחרים בניגוד לחוק. עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם.

החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובאו ככל שיידרש מבחינה חקירתית, לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים".

ממנהל מקרקעי ישראל נמסר כי ״במסגרת חקירה של משטרת ישראל נעצרו שני עובדים באגף של אחד המרחבים. נעמיד לרשות המשטרה כל מידע שיידרש. מעבר לכך לא ניתן להרחיב". כמו כן ציינו כי בניגוד להודעת המשטרה, אין מדובר בעובדים בכירים.