תמיד חלמתם להגיע לירח? אז יש לכם אפשרות עכשיו. כלומר, כמעט. חתיכת ירח במשקל 5.5 קילוגרם מוצעת למכירה. המטאוריט נחת בצפון מערב אפריקהבשנה שעברה ועשויה להימחר במחיר של לפחות 500,000$ במכירה פומבית שתתקיים בעוד שבוע, ב-18 לאוקטובר.

"זהו אחד המטאוריטים החשובים ביותר למכירה בעולם היום ואחד הגדולים שבהם. בעיקר זהו אחד המטאוריטים הגדולים שמוצעים למכירה מאז ומעולם. מרבית המטאריטים שנמצאו הם בגודל של אגוז או כדור גולף, אך זה גדול בהרבה", כך אמר ג'וף נוטקין, מנכ"ל הארגון המוכר את הסלע. "ברגע שראינו את זה ידענו שמדובר בממצא של פעם בחיים".

הסלע הידוע בכינויו "בואגבה" נמצא בשנה שעברה באזור נידח של מאוריטניה אך סבורים שהוא הגיע לכדור הארץ לפני אלפי שנים. הוא מורכב משישה חתיכות שמשתלבות ביחד כמו פאזל. זהו אחד המטאוריטים הבודדים שמוגדרים כבעלי "קרום מותך חלקית". נוטקין אומר שהוא למעשה ניצלה מבחוץ. עוד מאפיין המייחד את הממצא הזה ואף מעלה את מחירו הוא העובדה שאין לו "זוג". לא נמצא מטאוריט נוסף שנחת במקביל אליו ולכן הוא ייחודי יותר.

זה יהיה מוצג ראוי לכל מוזיאון טבע בעולם, אך זה לא יהיה מפתיע אם אספן פרטי ינסה להשיג אותו לעצמו. זוהי הזדמנות נדירה להשיג חלק מהירח כי כל הסלעים שהובאו משם נאספו על ידי אסטרונאוטים והם רכוש ארצות הברית" אמר נוטקין.