במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון את המחבל שביצע את פיגוע הדקירה אתמול (חמישי) בכיכר החטיבה המרחבית שומרון באיו"ש. המפגע, בן 19, תושב הכפר גמאעין, הועבר לחקירת שב"כ. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "עבודה מודיעינית ומבצעית יוצאת דופן הביאה ללכידת המחבל, שעות אחרי הפיגוע שביצע בכיכר חטמ"ר שומרון".  חיברמן הוסיף עוד כי כל האמצעים הללו ורבים נוספים חוזרים להתמקד במשימה העיקרית: "ללכוד את הרוצח המתועב מברקן. גם החשבון איתו ייסגר במהרה".

זירת פיגוע הדקירה הצומת חטמר שומרון. 11 באוקטובר 2018 (קרדיט: מאיר עמרני)

במקום טופל חייל מילואים שנפצע באורח בינוני ופונה על ידי מד"א לבית החולים בילינסון, כשהוא בהכרה. מדובר בגבר כבן 30 שעמד בתחנת אוטובוס במקום ונדקר בפלג גופו העליון. אזרחית (26) נוספת נפצעה קל מרסיס ברגלה, כנראה כתוצאה מנתז (ריקושט) של ירי של חייל או אזרח לכיוון המחבל. אף היא פונתה לבית החולים בילינסון. המחבל נמלט מהמקום וכעת מתנהל אחריו מרדף.

 

על פי דובר צה"ל, "מחבל דקר חייל צה"ל במילואים ופצע אותו באורח בינוני. לוחמי צה"ל שהיו בנקודה ירו לעבר המחבל, שנמלט מהמקום. כתוצאה מרסיסי הירי נפצעה מתיישבת ופונתה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. כוחות צה"ל מנהלים מצוד אחר המחבל".