איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות מציג שירות חדש לנהגי התחבורה הציבורית וההובלה: ייעוץ וייצוג משפטי בדיני תעבורה. "זה תחום שהוא לא התחום הטבעי של איגוד מקצועי, אבל החלטנו להיכנס גם אליו", אמר ל'דבר ראשון' יו"ר האיגוד, אבי אדרי. "הרבה פעמים נהגים שלנו מצאו עצמם בתאונות או סיטואציות בכביש, נתונים לחסדי המעסיק שיספק או לא יספק עורך דין וליווי משפטי. החלטנו שאנחנו נספק להם את המעטפת הזו כשירות נוסף. כבר כעת יש מספר פניות של נהגים באגד ודן שהעברנו לעורך דין. צריך לזכור שכשמדובר בשלילת רישיונות, עבור נהגים מדובר במטה לחמם, פשוטו כמשמעו".

לצורך כך התקשרה ההסתדרות עם עו"ד ותיק ומומחה בתחום התעבורה, יואב נוריאלי, שאף שירת בעברו כקצין ותובע במשטרה במפלג התביעות של אגף התנועה בתל אביב.
השירות כולל ייעוץ משפטי ראשוני טלפוני חינם 24 שעות ביממה ואף הגעת עו"ד לשטח במקרה הצורך ללא עלות. בנוסף, מתן שירותים מורחבים בעלויות נמוכות במיוחד לחברי הסתדרות – כמו ליווי בחקירות, פגישות בסניפי המשרד בת"א ובטירה ועוד.

"היום אני מביא לפעמים עורכי דין לעשות הרצאות על דיני עבודה בכנסים שאנחנו מארגנים. כעת נוכל לעשות שימוש גם בכלי הזה ולהכשיר בכנסים בנושא דיני התעבורה, כחלק משיפור הבטיחות והמקצועיות", הוסיף אדרי והדגיש כי ההסתדרות פועלת גם כדי לקדם הכרה בנהיגה כמקצוע, ובמאבק נוכח תופעת האלימות כלפי נהגי התחבורה הציבורית.