בית משפט השלום בפתח תקווה האריך ב-12 יום את מעצרו של יצחק שפק, החשוד ברצח בת זוגו לשעבר עליזה שפק ז"ל ברביעי השבוע. שפק, שנמלט לאחר המעשה, נמצא בחמישי האחרון בסמוך למושב אביחיל ונעצר ע"י המשטרה לאחר סריקות נרחבות לאיתורו. לפי דיווח באתר Ynet, במהלך דיון הארכת המעצר אמר שפק: "אני רוצה שייתנו לי גזר דין מוות וזה הכול".

כזכור, עליזה שפק נמצאה אתמול בשעות הערב המאוחרות בדירתה ברחוב עמק חפר בנתניה, כשהיא סובלת מדקירות מרובות, ונמצאת במצב אנוש. לאחר קבלת טיפול רפואי במקום מחובשי מד"א ואיחוד-הצלה, נקבע מותה. הלוויתה תתקיים היום בשעות הצהריים.

על פרטי חקירת האירוע הוטל צו איסור פרסום, אך ידוע כי המשטרה חוקרת בשלב זה חשד לרצח, וכי בן זוגה לשעבר של שפק הינו החשוד המרכזי. שפק הורשע לפני כשנתיים בתקיפתה של עליזה, אך לא הוכנס למאסר בפועל.

בפוסט כואב אותו פרסם בעמוד הפייסבוק שלו בנה של הנרצחת, חי שפק, כתב: "אמא שלי מילה עם כל הרבה משמעות. לא מאמין שאני את המילה הזאת לא יאכל יותר להגיד. אין מילה אמא שלי שיכולה לתאר את הכאב שמתחולל כרגע בגופי, בעצמותי ובנשמתי. אמא שלי שנרצחה אתמול בלילה והשאירה אותי ללא פעימות בלב יהי זכרך ברוך. תהיה נשמתך בגן עדן אמן. כמה את אהובה על כולם. לא מעכל את מה שקרה אני אוהב אותך לא יודע איך אמשיך ככה בלעדייך".

האישה ה-19, השנה

שדולת הנשים בישראל פרסמה היום כי "עליזה שפק, בת 50 מנתניה, אמא לארבעה, נדקרה אתמול למוות על ידי בעלה שממנו היתה פרודה. הבת שלה מספרת שהיא ואמה התלוננו נגדו בעבר ולא האמינו להן. השנה הוא דווקא הורשע סוף סוף בתקיפה שלה אבל "נענש" במאסר על תנאי שלא עשה כלום כדי להרתיע אותו. מי השופט שנתן את העונש הזה? איך הוא העז להפקיר ככה חיים של אישה? למה מנהל תחנת המשטרה בנתניה לא מתפטר הבוקר אחרי סימני אזהרה רבים כל כך?"

 עוד נכתב בעמוד הפייסבוק של השדולה כי "איך יכול להיות ששר הרווחה, השר לביטחון פנים, ראש הממשלה – כולם ממשיכים לשתוק כשעוד אישה נרצחת ועוד אחת? לאנשים שלא עשו מספיק כדי למנוע את הרצח של עליזה שפק יש שמות, והשמות האלה רשומים גם על הרצח של האישה הבאה. יהי זכרה ברוך."

אירוע זה מצטרף לשורה ארוכה של מקרי אלימות כנגד נשים שאירעו מתחילת השנה.

לפני כשבועיים, נמצאו גופותיהם של אישה וגבר בשנות השבעים לחייהם, בדירתם במודיעין. על פי החשד, הגבר רצח את האישהו לאחר מכן התאבד.

מתחילת שנת 2018, אירעו 19 מקרים בהם קיים חשד לרצח נשים על רקע מגדרי.