מאות אנשים השתתפו היום (שבת) בהלוויתה של עאישה א-ראבי, בעיירה בידא שבשומרון. א-ראבי אם לשניים בת 45, נהרגה לאחר שהרכב בו נסעה עם בעלה ובתה הקטנה נרגם באבנים, סמוך לצומת תפוח על כביש 60. הפלסטינים טוענים כי את האבנים הקטלניות השליכו יהודים, המשטרה והשב"כ הודיעו כי הדברים בבדיקה, וצו איסור פרסום הוטל על פרטי המקרה.

לפי בעלה של האישה, אייקוב, שהיה עמה במכונית ונפצע גם הוא, "האבנים הגיעו מכיוון ההתנחלות". הוא אמר לסוכנויות הידיעות כי "יכולתי לשמוע אנשים מדברים בעברית, אבל לא שמעתי אותם". קרובי משפחתה אמרו כי נתיחה שלאחר המוות תתבצע בבית חולים אחר.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שוחח הערב עם אביה ובעלה של ראבי וניחם את השניים, "זהו פשע מכוער ביותר, אותו ביצעו המתנחלים בהגנתה של מדינת הכיבוש. לא ייתכן שזה יעבור ללא עונש. עמנו ימשיך לעמוד איתן על אדמתו, יהיו אשר יהיו הקורבנות. הפשעים הללו לא יפגעו בנחישות של עמנו להמשיך בדרך החירות והעצמאות עד להקמת מדינה עצמאית שבירתה הנצחית ירושלים".

אעישה, בתמונה מתוך חשבון הפייסבוק שלה עם בנה מוחמד יעקוב.


לפי הצלב האדום, א-ראבי נפצעה בראשה באופן אנוש, והיא מתה מפצעיה לפני הגעת כוחות ההצלה. כוחות משטרה שהוזעקו למקום החלו בביצוע בפעולות חקירה ראשוניות ונפתחה חקירה לברור נסיבות המקרה.