אישה בשנות השלושים לחייה נורתה למוות בביתה בנתניה הערב (ראשון). בן זוגה, שוטר במשטרת ישראל, נעצר על ידי המשטרה כחשוד בירי. מהמשטרה נמסר כי נסיבות האירוע נבדקות.

האישה נמצאה בביתה ברחוב נחום בנתניה כשהיא ירויה וללא רוח חיים. חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותה של האישה במקום. פראמדיק מד"א אושרי יצחק סיפר: "כשנכנסו לדירה ראינו אישה כבת 30 מחוסרת הכרה עם סימני אלימות קשים בפלג גופה העליון. ביצענו בדיקות רפואית ראשוניות בשטח אבל היא הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה."

ביום רביעי האחרון נדקרה למוות עליזה שפק, אישה כבת 50, בביתה בנתניה. החשוד במעשה הוא פרודה, יצחק שפק, ממנו הייתה בהליכי גירושים. שפק נעצר כיום לאחר הדקירה על ידי המשטרה והובא לחקירה.

מתחילת שנת 2018, אירעו 20 מקרים בהם קיים חשד לרצח נשים על רקע מגדרי.

"נשק במרחב האזרחי – סיכון לחיי נשים"

קואליציית ארגוני ״האקדח על שולחן במטבח״ הפועלת נגד שימוש בנשק במרחב הציבורי בתגובה לרצח האישה בידי בעלה השוטר בנתניה הערב : ״אישה נוספת נרצחה הלילה ימים ספורים בלבד לאחר מותה הטראגי של עליזה שפק ז"ל. הרצח הזה, שנגרם באמצעות כלי נשק ארגוני, מוכיח את מה שאנו טוענות כבר זמן רב – יותר נשק במרחב האזרחי מהווה סיכון ממשי לחייהן של נשים ואף גורם למוות. אנו כואבות את כאב משפחתה של הקורבן, וקוראות לראש הממשלה, לשר לביטחון פנים, לשר הרווחה ולמפכ"ל המשטרה לקחת מיד אחריות, לעצור את הרחבת תבחיני כלי היריה שכבר הגדילו את כמות כלי הנשק במרחב האזרחי, ולפעול למניעת הרצח הבא. הגיע הזמן שגם ביטחונן האישי של נשים וחיי נשים יכריעו את כפות המדיניות של הממשלה הזו.״ בין הארגונים החברים בקואליצייה: אישה לאישה, שדולת הנשים בישראל, האגודה לזכויות האזרח ואיתך-מעכי, הקואליצייה פועלת בימים אלה משפטית נגד החלטת השר ארדן להרחבת תבחיני כלי היריה.