עובדי בית החולים אסותא חיפה, הפועל תחת אסותא מרכזים רפואיים, השלימו את התאגדותם בהסתדרות, מדובר בכ-300 אחים ואחיות, עובדי מנהל ומשק וצוות פרה-רפואי. ועד הפעולה: "לאחר שנים של עבודה ללא הסדרה, אנו מתחילים היום עידן חדש".

בית החולים אסותא חיפה מופעל על ידי "אסותא מרכזים רפואיים" הנמצאת בבעלות קופת החולים מכבי. זהו בית חולים כירורגי שבו מתבצעים ניתוחים בתחומים שונים כגון כירורגיה כללית, אורתופדיה ואף אוזן גרון.

מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות עמיחי סטינגר, הודיע למנהל אסותא חיפה ד"ר מורשד פרחאת, על הצטרפות העובדים להסתדרות ועל מינוי ועד פעולה מקרב העובדים. סטינגר קרא להנהלה להיכנס למשא ומתן "פורה ומהיר עם ההסתדרות ועם ועד הפעולה, שיתרום להצלחת בית החולים והעובדים כאחד".

עובדי אסותא חיפה מצטרפים לעובדי בית החולים אסותא אשדוד שהתאגדו אף הם בהסתדרות ונמצאים בהליך משא ומתן לקראת חתימה על הסכם קיבוצי, ולעובדי אסותא רמת החייל שכבר מועסקים תחת הסכם קיבוצי.

מוועד הפעולה של אסותא חיפה נמסר כי "לאחר שנים של עבודה ללא הסדרה, אנו מתחילים היום עידן חדש. אנו מודים לחברותינו וחברינו לעבודה שהפגינו הבעת אמון אדירה במהלך ההתאגדות. יחד נחולל את השינוי המיוחל ונגיע להסכם העסקה קיבוצי שיסדיר ויבטיח את עתידנו".