עובדי אגף הרווחה בירושלים ינקטו הבוקר (חמישי) בעיצומים בני שעתיים, זאת בעקבות תקיפת עובדים סוציאליים על ידי בני משפחה של ילדים המטופלים במחלקה.

סמוך לשעה 8:00 אתמול, הותקפו עובדים באחת מהמחלקות לשירותים חברתיים בירושלים. עובדת סוציאלית אחת הותקפה פיזית ונפגעה בחזה מאגרופים, היא פונתה לקבלת טיפול רפואי. התוקפת, כבת 50 סבתם של הילדים המטופלים במחלקה, תקפה מילולית עוד שני עובדים והשליכה מתקן מים לעבר אחת מהעובדות הסוציאליות שנכחו במקום. רכוש רב הושחת באירוע, בין היתר מחשבים, תיקים, וציוד משרדי נוסף.

בשעת האירוע לא נכח באירוע מאבטח, מאחר והוא מתחיל את עבודתו רק בשעה 08:30.

כאמור, בעקבות האירוע יתקיימו היום עיצומים באגף הרווחה בירושלים כמחאה על האלימות, ולא תתקיים קבלת קהל בין השעה 8:00 לשעה 10:00.

מיכל גומל-בלנק, יו"ר מחוז ירושלים באיגוד העובדים הסוציאליים אמרה כי "לא נסבול התקפות על עובדים שעושים עבודתם נאמנה. על המדינה למצות את הדין עם התוקפים, בין אם זו תקיפה פיזית, מילולית או השחתה של רכוש. באחריותן של הרשויות המקומיות והמעסיקים לדאוג להגנה על עובדים: לאבטח את המחלקות, לדאוג ללחצני מצוקה ולקשר מיידי עם כוחות הצלה".

"אנו גם רואים חשיבות עליונה בדאגה לסביבת עבודה ולתנאי עבודה הולמים לעובדות ולעובדים" הוסיפה, "אנו עדים למאות לשכות לשירותים חברתיים שהתנאים הפיזיים בהם ירודים, ובשילוב העומס הבלתי אפשרי שמוטל על כל עובד, אנו עדים ליותר מקרי אלימות. על המדינה לקחת אחריות, לשפץ את כל המחלקות לשירותים חברתיים ולדאוג לתקינה הולמת לעובדים כך שיוכלו לתת מענה מהיר יותר".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "מדובר במקרה חמור שאין להשלים איתו. העירייה לא תאפשר כל פגיעה בעובדיה ותפעל על מנת להגן עליהם ולמצות את הדין עם התוקפים. צוותי מנהל קהילה מלווים את עובדי הלשכה ונותנים מענה לכל צרכיהם".