הנהלת ארגון המורים הודיעה בסוף השבוע שעבר על החרפת צעדים כחלק מסכסוך העבודה בחינוך העל שהוכרז יסודי בעקבות אי-החלת רפורמת עוז לתמורה בחינוך המיוחד ומוסדות החינוך לנוער נושר (מפתנים). ההודעה הגיעה בהמשך לאזהרה שהוציא אתמול הארגון על כך שמשרד החינוך אינו נענה לדרישותיו לשיפור תנאי אנשי החינוך.

על-פי הודעת הארגון, החל מיום מהיום (ראשון) לא יתקיימו מבחנים ועבודות מכל סוג שהוא ולא יקוימו סיורים לימודיים. ״לא ייתכן שהאוכלוסייה החלשה ביותר במדינת ישראל לא תקבל את תוספת השעות ותנאי הלימוד שלהם זוכים כל תלמידי ישראל", מסר יו״ר ארגון המורים, רן ארז. בדבריו התייחס ארז לשעות הלימוד הפרטניות לתלמידים, שיחות אישיות, שיעורי תגבור לתלמידים חלשים ועוד.

יו"ר ארגון המורים, רן ארז (צילום: דבר ראשון)

לטענת הארגון, נעשתה הסכמה בתחילת שנת הלימודים הנוכחית לדחות את העיצומים כדי לא לפגוע בפתיחת שנת הלימודים וזאת בהתאם לבקשתם של שר החינוך, נפתלי בנט ומנכ״ל משרדו, שמואל אבואב.

"המתנו מתוך רצון טוב לפתור את הבעיות אך משרד החינוך לא עשה דבר בנושא עד כה ו״זרק״ את האחריות על משרד האוצר כאילו מדובר בשתי ממשלות שונות", הוסיף ארז ומסר כי אם לא תחול התקדמות במו"מ בין הארגון למדינה, העיצומים יוחרפו.