הג'ודאית גפן פרימו ממשיכה להראות שהיא בדרך להיות כוכבת העתיד של הג'ודו הישראלי, כאשר אתמול (חמישי) השיגה את מדליית הכסף (משקל 52 ק"ג) באליפות העולם עד גיל 21 שנערכת בבהאמאס, לאחר שנוצחה רק בגמר מול ריוקו טאקדה היפנית.

פרימו בת ה-18 מדליסטית הארד מאליפות אירופה בת"א שסיימה לפני שבועיים במקום השביעי באליפות העולם לבוגרות, החלה את התחרות מול מריה טאבה הברזילאית אותה ניצחה לאחר שיריבתה צברה שלושה עונשים. בקרב השני שלה פגשה פרימו את אמבר ריול הבלגית וגברה עליה באמצעות ווזארי.

ברבע הגמר חיכתה לפרימו אירם קורמז הטורקית, לאחר שפיגרה בווזארי, הצליחה להוציא שלושה עונשים מהטורקייה שנפסלה ובכך העפילה לחצי הגמר.

בחצי הגמר עלתה פרימו למזרן מול קלאוניה ריצ'יו מרומניה אותה ניצחה באיפון מרשים ועלתה לגמר. בקרב על מדליית הזהב הפסידה פרימו באיפון לריוקו טאקדה היפנית אלופת העולם לקדטים ב-2015.

המדלייה של פרימו היא החמישית בהיסטוריה של ישראל באליפות העולם לג'וניור. לפנייה כן זכו אורן סמדג'ה ושחר לוי זכו במדליות כסף ואודי וקס וברוך שמאילוב זכו במדליות ארד.

"תמיד מאכזב לסיים תחרות בהפסד, אני עובדת קשה ומשקיעה את כל כולי כדי לסיים כל תחרות בנצחון, יחד עם זאת אני מאוד שמחה ומאושרת על המדליה הראשונה שלי באליפות העולם", אמרה פרימו בסוף התחרות. "זה תמיד כבוד גדול להגיע לגמר אליפות העולם, אני אעשה כל מאמץ שבפעם הבאה זה יסתיים בזהב", הוסיפה.

מאמנה של פרימו שני הרשקו אמר כי "גפן היא ספורטאית צעירה שכל פעם מחדש מוכיחה שעבודה קשה ומחויבות יכולים להוביל אותך להישגים הגדולים ביותר". הרשקו הוסיף כי הוא גאה בגפן, בספורטאיות הנבחרת, באיגוד הג’ודו ובצוות המקצועי שלו שמשקיע את כל כולו למען הישגים כאלו.