מזכ"ל מפלגת העבודה, ערן חרמוני לראש הממשלה בנימין נתניהו: "הגיע הזמן שתתנצל על התרומה שלך להסתה". יום הזיכרון ה-23 לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל, המצוין היום (ראשון)  מביא איתו את זיכרונות ההסתה שקדמה לרצח, ובאופן לא נמנע את חלקן של הנפשות הפועלות מאותה תקופה.

מזכ"ל מפלגת העבודה, עו"ד ערן חרמוני מבקש להזכיר לנתניהו, שתאריך יום הולדתו הלועזי חל היום, את חלקו באותה הסתה. "היום, י"ב בחשון, הוא התאריך הרשמי שמדינת ישראל מציינת את יום הזיכרון להירצחו של רבין ז"ל. איזה צירוף מקרים מעניין, בדיוק היום חוגג בנימין נתניהו גם את יום הולדתו ה-69", אמר חרמוני.

חרמוני הזכיר אץ מראות התקופה בהיותו נער שאף השתתף בעצרת התמיכה "כן לשלום ולא לאלימות" שהתקיימה בכיכר מלכי ישראל בתאריך 4.11.1995. "כמי שהיה חלק מ'נוער הנרות' וזוכר היטב את החודשים הנוראים שקדמו לרצח, את האווירה האלימה שהשתוללה ברחובות תחת עיניהם הפקוחות של מנהיגי הימין ובעידודו של נתניהו ששימש אז כיו"ר האופוזיציה" אמר, "נדמה לי שאחרי 23 שנה, הגיע הזמן שלך, ביבי, לקחת אחריות".

"אני מצפה מראש הממשלה לנצל את ההזדמנות המיוחדת הזו ולהכות סוף סוף על חטא" הוסיף חרמוני, "עליו להתנצל על ההסתה הפרועה והמאורגנת שהוביל בתקופה שלפני הרצח הפוליטי האיום. לבקש סליחה על כיכר ציון, על צומת רעננה ועוד. עליו להכיר בחלקו במכונת ההסתה המשומנת והמאורגנת שקדמה לרצח. רק הכרה מלאה והכאה על חטא – תאפשר ריפוי של הפצעים, ותמנע את התפשטות שיח השנאה".

ראש הממשלה צפוי להשתתף היום בטקס האזכרה הממלכתי לזכר רבין ז"ל בהר הרצל ומאוחר יותר ינאם מעל בימת הכנסת במליאה מיוחדת לציון הרצח.