ישיבת סיעת מפלגת העבודה אתמול (שני) נפתחה בנאום תוקפני של אבי גבאי. "רבין נרצח – ומי שלא יכול להתאבל כשזה נאמר שלא יבוא. שלא יבוא לטקסים ושלא יבוא לעצרת. אין לנו צורך בהצגות ובשחקנים".

גבאי המשיך את הקו התוקפני באמרו "הדרך הפחדנית של נתניהו להתמודד עם ביקורת היא לאמר ש"תוקפים את הימין".אז לא, אורנה פרץ לא תקפה את הימין וגם לא אופירה אסייג. 2018 שנה חשובה – מחליפים את המריחות בעובדות: רבין נרצח, לא הלך לעולמו. הרצח היה פוליטי ולא שוד שהסתבך".

"אני חסיד גדול של אחדות ומאמין בה בכל ליבי. אני יודע שהרוב המכריע של מצביעי הימין זועזע ומתאבל על הרצח. הבעיה היתה ונותרה עם חלק מהמנהיגים הפוליטיים והרוחניים שלו. מנהיגים ששומרים על הבייס באמצעים מכוערים של הסתה ומתן תחושה שאם אתה לא מהלל את ראש הממשלה אז אתה בוגד. אתה יכול להפציץ בסוריה ולהיות בוגד. אתה יכול להציל ילדים בבית חולים ולהיות בוגד ואתה יכול ללמד בבית ספר ולהיות בוגד. המנהיגים האלה הם הסכנה האמיתית למדינת ישראל".

גבאי התייחס גם לביטול נספח להסכם השלום עם ירדן עליו חתם ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל. "רבין הותיר לנו הסכם שלום מצוין עם ירדן. הסכם שטוב לביטחון שלנו ושלהם וטוב לכלכלה של שני העמים. את הסכם השלום עם ירדן, נתניהו וקואליציית הקיצוניים שלו מחריבים. ההחלטה המצערת של המלך עבדאללה היא עוד דוגמא למציאות שסותרת את הסיפורים. כמה אפשר לספר לנו סיפורים על נתניהו המדינאי ומר בטחון?".