ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) מתכוון להגיש לאישור הכנסת הצעת חוק הקובעת שהסרת חסינות מח"כ תעשה רק על ידי הצבעה בוועדת הכנסת, ולא על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה כפי שנקבע בחוק היום.

הצעת החוק גררה ביקורת רבה, בטענה שהיא מכוונת להגן על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבחודשים הקרובים צפויה להתקבל החלטה על הגשת כתב אישום נגדו.

"הצעת החוק שהגשתי נועדה להשיב את המצב לקדמותו ולהביא לכך שנבחרי ציבור יהיו מוגנים מפני רדיפה פוליטית כיוון שכתב אישום יוכל להיות מוגש נגדם רק באישור ועדת הכנסת" אמר זוהר ביחס לחוק.  "אין חולק שהדמוקרטיה הישראלית חייבת להבטיח קודם כל את רצון העם ולמנוע מגורמים לא אובייקטיבים לפגוע ברצונו, רק העם יקבע מי יהיו נבחרי הציבור שלו ורק בידיו יהי להחליט מי ראוי ומי לא."

עוד ציין  כי "על מנת למנוע לזות שפתיים ראוי לציין כי הצעת החוק הזו מגיעה על דעתי בלבד ונועדה להגן על כל חברי הכנסת מימין ומשמאל ואין לרה"מ כל נגיעה ליוזמה החשובה הזו"

ח"כ אלעזר שטרן מגיב ליוזמת החוק של מיקי זוהר לחסינות רוה"מ וחברי כנסת: "כמי שישב שנים בוועדת הכנסת, הייתי עד לכך שהוועדה משמשת בשנים האחרונות כלי בידי הקואליציה להעברת כל החלטה שהיא רוצה. אין שם דיון אמיתי. יש סיבה טובה לכך שיש בישראל הפרדת רשויות, אין זה מתפקידם של חברי הכנסת לשפוט מי ראוי לחסינות ומי לא."

יו״ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון בתגובה ליוזמה החדשה של ח״כ מיקי זוהר: ״ישראל היא לא מלוכה, נתניהו לא יושב על כס, אסור להישאר אדישים לחוקים שמנסים להגן על ״המלך״.