אירוע אלימות חמור של תקיפת אחות התרחש ביום שני השבוע בבית החולים מאיר בכפר סבא.

מבית החולים נמסר כי מטופל חנה את רכבו בכניסה לחדר המיון, במקום שמיועד לאמבולנסים, וכשהתבקש על ידי האחות להזיז את רכבו, תקף אותה. לדבריה של אחות אחרת שעובדת בבית החולים, התוקף ניסה לחנוק את האחות.

מבית החולים מאיר נמסר כי המאבטחים במקום הגיבו במהירות והגנו על האחות. בנוסף, ציינו בבית החולים כי ההנהלה פועלת נמרצות לשמירה על ביטחונם של אנשי הצוות ומגנה בכל תוקף אלימות מכל סוג שהוא כלפי "צוות מסור ומקצועי שכל מטרתו היא לטפל בחולים הפונים אליו."

מהסתדרות האחיות נמסר בעקבות מקרה האלימות הקשה: "אנחנו מביעים זעזוע מאירוע האלימות כלפי האחיות ואנשי המקצוע במערכת הבריאות בבית החולים מאיר וקוראים לפעול במלוא החומרה כנגד התוקף. ברצוננו לשבח את המאבטח שהיה במקום, שבזכות תושייתו מנע בגופו פגיעה קשה יותר באחיות. אירוע האלימות החמור בבית החולים מאיר הוא הוכחה נוספת לצורך ביישום מידי של המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות. אנחנו דורשים מכל הגורמים הרלוונטיים בממשלה להאיץ את יישומן של ההמלצות, על מנת לצמצם ככל הניתן האלימות כנגד אחיות".

מקרה האלימות בכפר סבא מצטרף לשורה ארוכה של מקרי אלימות במערכת הבריאות הציבורית. אחות שעובדת בבית החולים אמרה היום ל'דבר ראשון' כי לא עובר יום עבודה בו לא מקללים או מאיימים עליה.