מעטפות וחבילות נפץ נשלחו אל בית מועמדת המפלגה הדמוקרטית לנשיאות הילארי קלינטון ואל ביתו של הנשיא לשעבר ברק אובמה בניו-יורק וכן גם אל רשת החדשות סי.אן.אן, כך דיווח השירות החשאי של ארה"ב. לא דווח על פיצוצים או נפגעים.

דובר הסוכנות היהודית מסר כי חבילה חשודה הגיעה למשרדי מושל מדינת ניורק שממוקמים באותו בניין שבו משרדי הסוכנות. המשטרה המקומית הזעיקה חבלנים, החבילה נבדקה, לא נמצא דבר והוכרז על חזרה לשגרה.

הנשיא טראמפ נאם לפני שעה קלה, ואמר כי אסור לקבל שום צורה של אלימות פוליטית, משום סוג שהוא. "אנחנו לא יכולים לקבל כזו אלימות" אמרה מלאינה טראמפ, לפני שעה קלה. "אני רוצה להודות לרשויות הביטחון בארה"ב, ששומרים עלינו, ומעודדים סובלנות במקום שנאה" הבית הלבן מיהר לגנות את ההתקפות. סגן הנשיא מייק פנס כתב כי "אין להם מקום במדינה הזאת", והנשיא דונלד טראמפ צייץ, "אני מסכים בלב שלם".

החבילות שייועדו לקלינטון ואובמה אותרו לפני שהגיעו ליעדן, ואילו בניין משרדי CNN פונה מיושביו. מעטפת נפץ דומה נמצאה היום במתחם השייך למיליארדר הליברלי ג'ורג' סורוס, תורם מרכזי לאישים הקשורים למפלגה הדמוקרטית.

הילרי קלינטון ודונדל טראמפ לוחצים ידיים לאחר העימות (צילום: סוכנות AP).

פקיד אמריקני אמר לסוכנות הידיעות AP כי החוקרים סבורים שחומר הנפץ שהתגלה ליד בית קלינטון, היה דומה לזה שנמצא ביום שני במתחם של סורוס. הפקיד אמר כי באופן אירוני, כתובת החזרת החיבלה על אחת החבילות היתה של דבורה וסרמן שולץ, היו"ר הקודם של הוועד הלאומי הדמוקרטי, אשר הואשמה על ידי יריביה של קלינטון, בסיוע חשאי למפלגתו של הנשיא.

מזכירת העיתונות של בית הלבן, שרה סנדרס, אמרה בהצהרה כי "מעשי הטרור האלה הם בזויים, וכל מי שאחראי לכך יענש במלוא החומרה".

שני גורמי אכיפת החוק, שדיברו עם AP בעילום שם כדי לדון בחקירה מתמשכת, אמרו כי פצצת הצינור ב- CNN יועדה למנהל הסי-איי-אי לשעבר, ג'ון ברנן, שמופיע באופן קבוע כמרואיין ברשת, ואשר מפורסם בזכות הביקורת הרבה שלו על טראמפ.