שר החינוך וח"כ לשעבר גדעון סער, הרואה עצמו כמי שעשוי לרשת את הנהגת הליכוד, עולה להתקפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ודורש ממנו להציג הוכחות כי עשה מהלך עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין למנוע ממנו את הרכבת הממשלה הבאה. נתניהו האשים אתמול כי "שר לשעבר בכיר בליכוד" הוא זה שעומד מאחורי המהלך לכאורה שפורסם בישראל היום. במערכת הפוליטית היו מי שזיהו את השר הבכיר כגדעון סער.

סער שדיבר בגלי צה"ל ואמר ‏‎"נתניהו בחר לטפול עליי עלילה שקרית. לסמן אותי? זו חציית קו אדום" והוסיף, "או שתציג ראיות ל'מזימה החתרנית' – או שתחזור בך". סער אף התייחס לאופן בו סביבת נתניהו מתייחסת אליו: "לצערי הוא מוקף בחורשי רעות ומזימות. זה לא טובת הליכוד וזה מזרים רעל לעורקיה. אני קורא לראש הממשלה – תציג ראיות. עליתי לדרגת איום על המשטר. אמרתי לרעייתי – לא מתקרבים לאף קונסוליה".
על אף הביקורת החריפה סער בדבריו המשיך להצהיר נאמנות ליו"ר המפלגה וטען כי אינו חותר תחתיו. "נתניהו יוביל את הליכוד בבחירות הבאות ויהיה ראש הממשלה. יש לו הרבה אויבים – אני בחיים לא הייתי אחד מהם", דברי סער.

בשם מקורב לראש הממשלה נאמר כי "התגובה ההיסטרית של גדעון סער וגידופיו נגד ראש הממשלה נתניהו רק מוכיחים את מה שכל העובדות מראות: גדעון סער הוא חתרן שניסה להדיח את ראש הממשלה נתניהו בניגוד לרצון בוחרי הליכוד. תאוות הכוח שלו גרמה לו שלא להיזהר בשבועות האחרונים, כשדיבר עם שרים וחברי כנסת וחשף את מזימתו להדחת נתניהו, אחרי שרה״מ יוביל את הליכוד לניצחון בבחירות".