חברת אסם צפויה להיפרד מקרוב מחטיבת הגלידות שלה המשווקות תחת המותג של החברה האם "נסטלה". חטיבת הגלידות צפויה לעבור לחברת פרונרי, שגם היא בבעלות נסטלה השוויצרית. בנוסף צפויה אסם למכור את מפעלי בית השיטה, ובכך לצאת מתחום השימורים. ההחלטה של אסם למכור את חטיבת הגלידות שלה ואת מפעל בית השיטה מגיעה, ככל הנראה, מתוך השאיפה של החברה להתמקד בתחומי הליבה שלה הכוללים בעיקר מזון יבש, מזון קפוא וחטיפים.

פועל במפעל בית השיטה. ספטמבר 67' (צילום: משה מילנר/ לע"מ)

המהלך למכירת חטיבת הגלידות לפרונרי הוא למעשה המשך של מהלכיה של חברת האם נסטלה לאחד את פעילותה בשוק הגלידה תחת החברה שהוקמה בשנת 2016 כמיזוג של חברת R&R הבריטית עם חטיבת הגלידות של נסטלה העולמית. פרונרי נחשבת היום ליצרנית הגלידה הגדולה ביותר באירופה והשניה בגודלה בעולם. אסם מנהלת את המשא ומתן על בסיס הערכת שווי של 150 מיליון שקלים. יש לציין כי אסם מוכרת את מותג הגלידה שלה אחרי רצף של מספר שנים שבהן היא הצליחה להגדיל את נתח השוק שלה ולהתקרב לשטראוס המובילה את פלח השוק של הגלידות הארוזות והשלגונים.

באשר למכירת מותג השימורים 'בית השיטה' אותו רכשה אסם ב-1998 מקיבוץ בית השיטה, אסם מחפשת עבורו קונה תחת הערכת שווי של כ-130 מיליון שקלים. המפעל, המתמחה בייצור של מלפפונים חמוצים, זיתים כבושים ומוצרי מזון נוספים, מחזיק בנתח שוק של כ-40% מהמלפפונים החמוצים בישראל ובמחזור מכירות של כ-130 מיליון שקלים בשנה ומעסיק כ-180 עובדים. בית השיטה רושם רווחים של מעל ל-10 מיליון שקלים בשנה, אך באסם הודיעו כי בכוונתם לצמצם את פעילות החברה בתחומים התלויים במו"מ עם חקלאים. יש לציין שזהו לא הניסיון הראשון של אסם למכור את בית השיטה, בשנים האחרונות בחנה החברה אפשרות למזג את עסיס-בית השיטה עם חברת זנלכל שבבעלות משפחת שיינפלד.