ברקע תחרות הג'ודו הבינלאומית באבו דבי בה נציגים ישראלים זכו עד כה ב-5 מדליות, הוזמנה שרת התרבות והספורט מירי רגב על ידי נציג רשמי של איחוד האמירויות, השייח' מוחמד, לביקור רשמי במסגד השייח' זייד בן סולטן – אבי האומה.

בהודעת השרה רגב נמסר כי ההזמנה הרשמית לביקור הרשמי היוותה למעשה את רגע השיא בהכנסת האורחים המכובדת של המקומיים כלפיה והעצימה בכך את חשיבות הביקור.

שרת התרבות והספורט מירי רגב באבו דאבי (צילום: חן קדם מקטובי)

בביקורה במסגד כיבדה רגב את המארחים, בלובשה בגדים מסורתיים. לאחר שחלצה נעליה, ערכה רגב סיור במקום. "יש במסגד הזה מסר של אחווה ושלום. מאחלת שמאבו דאבי ייצאו חיים טובים ושלום לכולם", חתמה רגב את ביקורה במקום. השרה רגב היא האישיות הבכירה הראשונה מישראל שחתמה בספר האורחים במסגד, ועשתה זאת דווקא בשפה העברית "מתוך מסר של אחווה ותקווה לשלום בין העמים".

ביקורה של רגב במפרץ הוא השני של אישיות ישראלית בכירה באזור. בשבוע שעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים ביקור מדיני רשמי בעומאן, שם נפגש עם הסולטן קאבוס בן סעיד. לראש הממשלה התלוו רעייתו שרה, ראש המוסד יוסי כהן, היועץ לביטחון לאומי ור' המל"ל מאיר בן-שבת, מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם, ראש הסגל יואב הורוביץ והמזכיר הצבאי לראש הממשלה תא"ל אבי בלוט. בהודעה המשותפת לסיכום הביקור נמסר כי בפגישה נדונו הדרכים לקידום תהליך השלום במזרח התיכון וכן נדונו מספר נושאים בעלי עניין משותף למען השגת שלום ויציבות במזרח התיכון.

שרת התרבות והספורט מירי רגב באבו דאבי (צילום: חן קדם מקטובי)

בשבוע הבא שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ יסע לביקור מדיני בעומאן. השר כ״ץ הוזמן באופן אישי על ידי מקבילו העומאני להשתתף בכנס תחבורה בינלאומי. בהודעת השר כ"ץ נמסר כי זוהי הפעם הראשונה ששר ישראלי מוזמן להשתתף בוועידה בינלאומית המתקיימת בעומאן, דבר המעיד על הידוק הקשר. במרכז הביקור יציג השר כ״ץ בפני המארחים את יוזמתו המשותפת עם ראש הממשלה ״מסילות לשלום״ לחיבור מדינות המפרץ לחיבור רכבתי של הים התיכון והמפרץ הערבי (המפרץ הפרסי) דרך ישראל כגשר יבשתי וירדן כהאב תחבורתי אזורי.