בעקבות פשע השנאה הנורא שהתרחש בבית הכנסת הרפורמי בעיר פיטסבורג, בו נרצחו 11 יהודים' החליטו בקבוצת ההוקי קרח של העיר, פיטסבורג 'פינגווינס' מליגת ה-NHL, להופיע במשחק הליגה שנערך בלילה בין שלישי לרביעי מול קבוצת ניו יורק 'איילנדרס' עם תג מיוחד לזכר הקורבנות. בתג יהיה כתוב "חזקים יותר מהשנאה". מעל הכיתוב מופיע סמל הקבוצה, בו נראה פינגווין עם משולש צהוב, צורף עוד משולש ברקע שיוצר את סמל מגן דוד היהודי.

ביום שבת בבוקר נכנס רוברט באוורס לבית הכנסת הרפורמי בפיטסבורג של קהילת "עץ החיים" וירה ללא הבחנה במתפללים היהודים במקום. בסיומו של מסע ההרג נעצר באוורס, לאחר שרצח 11 בני אדם.  בקבוצת ההוקי המקומית החליטו לתמוך במשפחות הנרצחים והנפגעים מהטווח שבוצע בקהילה היהודית בעיר ובצעד מרגש עלו עם תג מיוחד. בקבוצה החליטו להוקיע את השנאה והגזענות כלפי העם היהודי בעיר ולהשתמש בספורט ככלי מחבר בין הציבורים השונים והמגוונים בעיר.

אמש (ג') הודיעה הקבוצה דרך חשבון הטוויטר שלה בתמיכה בקהילה היהודית והוסיפה מתחת הסמל את המשפט "לשנאה או אפליה אין מקום בפיטסבורג או בכל מקום אחר". במהלך המשחק כל שחקן חתם על החולצה שלו ולאחר המשחק הוציאה קבוצת הקבוצה את כל חולצות השחקנים החתומות למכירה פומבית.

את כל ההכנסות ממכירה פומבית של החולצות החתומות במהלך המשחק, החליטו במועדון לתרום למשפחות הנפגעים. כל הכסף שנאסף יעבור לפדרציה היהודית של פיטסבורג, או לקרן שהוקמה על ידי העיר פיטסבורג, כדי לסייע לשוטרים שנפצעו במהלך ההתקפה. בנוסף הקבוצה עצמה תתרום 50 אלף דולר לקרן היהודית של פיטסבורג.