"אם יש משהו שניצח במסע הבחירות הזה זה המפגשים המרתקים בין אנשים שהיו שייכים לקבוצות שונות. כולם חיפשו ערכים של טוב משותף ושמו בצד את המאבקים, את המראה החיצוני. המסע הזה לימד את כולנו שיש יותר מדרך אחת להיות אדם ערכי ולעשות דברים טובים. בית שמש הופכת מהיום להיות מודל לאומי. הבנו שיש לנו טוב משותף וזה מה שהביא לכאן כל כך הרבה אנשים בשעת לילה מאוחרת. אך אחד לא הולך מבית שמש. כולם נשארים פה. כל אחד יחיה בדרכו שלו"

עליזה בלוך לאחר בחירה לראשות עיריית בית שמש. 1 בנובמבר 2018 (צילום" יעקב לידרמן/ פלאש90)

כך פתחה ד"ר עליזה בלוך את נאום הניצחון שלה. בכינוס פעילים שהתקיים ברחבת העירייה בבית שמש, לאחר שהוכרז על ניצחונה הדרמטי על ראש העיר המכהן מזה עשור, משה אבוטבול, שעמד בראש רשימת יהדות התורה (ובבחירות הקודמות בראש רשימת ש"ס). ד"ר בלוך ניצחה את הבחירות ברוב זעום של  533 קולות. עם סיום ספירת הקולות הרגילים היה נראה שאבוטבול מוביל כ-250 קולות, אך לאחר שעות ארוכות בהן נספרו קולות החיילים, הנכים והאסירים הוכרז על ניצחונה של ד"ר בלוך.

זוהי אישה נוספת מתוך 11 ראשות עיר שנבחרו בבחירות אלו. ד"ר בלוך, שהוריה עלו לארץ ממרוקו, נולדה בקריית גת. היא בעלת תוארים אקדמיים רבים ומגוונים. היתה מנהלת בתי ספר שונים, האחרון שבהם תיכון ברנקו וייס בבית שמש, ובתפקיד זה כיהנה כ-14 שנה. בהתייחסה לתפקיד זה אמרה בלוך כי ברגע שהספירה הגיעה לקולות החיילים היא ידעה שתלמידיה לשעבר לא יכזיבו אותה.

בסוף דבריה פנתה בלוך לראשי המפלגות השונות וקראה להם להצטרף אליה: "אני קוראת לכל ראשי המפלגות להצטרף אליי להנהגת העיר. אני מודה לחבריי בליכוד שהובילו יחד איתי, לחבריי בבית היהודי, למפלגת כולנו ו'עתיד העיר'. אני קוראת לכולם להיות חלק מהנהגת העיר. אנחנו נייצר פוליטיקה חדשה. נעבוד למען כולם ולא רק למען אלה שבחרו בנו. נגמר העידן שבו כל אחד מטפל באנשי המגזר שלו. השפה הזאת נגמרה בעיריית בית שמש".

עליזה בלוך לאחר בחירה לראשות עיריית בית שמש. 1 בנובמבר 2018 (צילום" יעקב לידרמן/ פלאש90)

עצם דבריה מדגים את השוני בינה לבין ראש העיר לשעבר, שבראיון שנתן לעיתון "בקהילה" החרדי אמר: "ייתכן שהיינו צריכים לסייע יותר למגזרים הרכים כמו חרדים עובדים וחוצניקים". הוא הוסיף: "מה שלא יהיה, זה רצון ה'. אין לי טענות לאיש. אמשיך להיות בבית שמש למען הציבור".

בשנת 2013 התמודדה בלוך לראשות העיר אך נאלצה לפרוש מהמירוץ לאחר שהבית היהודי הסירו את תמיכתם בה. למרות זאת ראש הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט התקשר לברך את בלוך ובמפלגתו מנסים לחבק את ראש העיר החדשה וזאת למרות שבפועל לא היו מעורבים כלל בבחירתה.